Nasi reprezentanci walczyli z rywalami i pechem

Maciej Giemza (od lewej), Jakub Kucharski z Hawi Racing Team Opole i Sebastian Krywult rywalizują o miejsca na podium w klasyfikacji generalnej sezonu. Fot. Piotr Kumiec/Hawi Racing Team
Kolejne udane serie podczas mistrzostw Polski w enduro zaliczyli zawodnicy Hawi Racing Team. Z kolei w ramach Mistrzostw Europy zadebiutowała Patrycja Komko z Panda Racing Strzelce Opolskie.

Motocykliści z opolskiego klubu pokazali się z dobrej strony podczas V i VI rundy MP, które odbyły się w miniony weekend w Żegocinie (nadmorska gmina Malechowo). W pierwszym dniu Damian Magierowski wygrał klasę E2/E3, Jakub Kucharski był drugi w klasie E1, a Patryk Kuleszo musiał zadowolić się 3. miejscem w klasie Junior, które było efektem pechowego upadku, który ewidentnie pozbawił go triumfu.

Wreszcie Zbigniew Lech był ósmy w klasie E2/E3, zaś Dawid Chrynowski zajął 10. pozycję wśród juniorów. W klasyfikacji generalnej, bez podziału na klasy, mieliśmy w czołówce aż trzech reprezentantów. Kucharski zajął 3. miejsce, Magierowski - 5., a Kuleszo - 10. Trzeba nadmienić, że trasa rajdu po kilkudniowych opadach wymagała od zawodników nie lada umiejętności, tym bardziej, że ustalono bardzo „krótkie” czasy przejazdowe.

W drugim dniu zawodów opolanie zanotowali nieco gorsze wyniki. Najlepsze miejsce zajął tym razem Magierowski, który w klasie E2/E3 był drugi, ale dzięki wcześniejszej błyskotliwej jeździe wygrał całe zawody. Kucharski w swojej grupie osiągnął trzeci wynik (zaliczył upadek) i ostatecznie po dwóch dniach uplasował się na najniższym stopniu podium.

- W sobotę miałem dość dobry i równy dzień, natomiast w niedzielę pierwsze dwa odcinki pojechałem słabo i musiałem gonić rywali - relacjonuje Jakub Kucharski. - Udawało się do czasu, kiedy zaliczyłem upadek. Nic na szczęście się nie stało, szybko się pozbierałem i powalczyłem, ale na więcej nie było już szans. Niedosyt jest, ale cieszę się, że w klasyfikacji sezonu utrzymałem drugą lokatę.

Kuleszo tym razem miał kłopoty ze sprzętem i dojechał jako piąty, a po dwóch dniach zmagań został sklasyfikowany na 4. miejscu. Chrynowski był z kolei 12., co dało mu 11. lokatę w całych zawodach. Lech „wykręcił” tym razem siódmy czas i rajd ukończył na 8. miejscu, a Andrzej Hawryluk zakończył rywalizację na 4. miejscu w klasie Quad Open.

ZOBACZ film "STADIONOWE HISTORIE"

W klasyfikacji generalnej najwyżej spośród naszych specjalistów od enduro został sklasyfikowany Kucharski (4. miejsce), a tuż za nim uplasował się Magierowski. Zawody wygrał Maciej Giemza (KTM Kielce), przed Sebastianem Krywultem i Kamilem Szutą (obaj BKM Bielsko-Biała). W klasyfikacji sezonu w generalce Kucharski utrzymał najniższy stopień podium (za Giemzą i Krywultem, do których traci odpowiednio 36 i 16 pkt), zaś Magierowski jest piąty (12 pkt mniej od klubowego kolegi).

Ten ostatni przewodzi jednak w stawce klasy E2/E3 (11 pkt więcej od Sylwestera Jędrzejczyka), a Kucharski jest drugi w klasie E1 (22 pkt mniej od Giemzy). W gronie juniorów Kuleszo awansował na 5. pozycję. Następne rundy MP odbędą się w dniach 9-10 września w Nowym Sączu.

Tymczasem w rozgrywanych w Estonii Mistrzostwach Europy w rajdach zadebiutowała Patrycja Komko z Panda Racing i okazała się najlepszą z grona trzech startujących Polek. W sumie jechało 19 zawodniczek z Europy, a Komko w obu przejazdach zajęła 13. lokatę. Trasa zawodów była bardzo wymagająca, dziennie zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania 180 km w piachu i po torfowiskach.

Wynik Komko cieszy, a sama zawodniczka już myśli o kolejnej eliminacji Mistrzostw Europy, która odbędzie się w Niemczech pod koniec sierpnia. Docelowym punktem tego sezonu jest dla polskiej drużyny kobiecej osiągnięcie jak najlepszego wyniku w drużynowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w październiku na Słowacji.