Nasi specjaliści od short tracku nie zrobili furory w Holandii

Oliwia Gawlica
Oliwia Gawlica Sławomir Jakubowski
Reprezentanci AZS-u Politechniki Opole: Oliwia Gawlica i Adam Filipowicz startowali na zawodach Invitation Cup w holenderskim Dordrechcie.

W stawce reprezentantów ośmiu państw (Polska, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania, Izrael, Kazachstan, Litwa i Wielka Brytania) nie udało im się ani razu zająć miejsca w pierwszej dziesiątce.

Wśród kobiet startowały 24 zawodniczki. W tej grupie Gawlica najwyżej, bo na 13. miejscu uplasowała się na dystansie 1000 metrów. Na 1500 m była 17., a na 500 m zajęła 20. lokatę. W wieloboju została sklasyfikowana na 18. pozycji.

W rywalizacji mężczyzn wzięło udział 41 zawodników. Filipowicz z czwórki reprezentantów Polski zajął najwyższe - 29. miejsce w wieloboju. Na tej pozycji ukończył walkę na 500 i 1000 m, a 31. był na 1500 metrów. Trzej pozostali Polacy: Krystian Giszka, Łukasz Kuczyński i Michał Kłosiński zajęli trzy ostatnie lokaty.

Znakomicie spisała się natomiast Natalia Maliszewska. Zawodniczka Juvenii Białystok zajęła 2. miejsce w wieloboju. Wygrała rywalizację na 500 m, a na dystanse dwukrotnie dłuższym była trzecia.

Polskie drużyny zajmowały ostatnie miejsca w rywalizacji sztafet. Kobiety (bez Gawlicy w składzie) były czwarte na 3000 m, a mężczyźni (z Filipowiczem w zestawieniu) zajęli 9. lokatę.