Nasi strzelcy sportowi spisali się rewelacyjnie

Andrzej Burda wywalczył na strzelnicy dwa srebrne medale.
Andrzej Burda wywalczył na strzelnicy dwa srebrne medale. Grzegorz Gładyszewski.
Dwa miejsca na podium wywalczyli na strzelnicy we Wrocławiu zawodnicy LOK ALU-PRO Opole.

Rozegrano tam Mistrzostwa Polski seniorów, a dużą niespodziankę sprawili zawodnicy klubu z Opola. Drużyna strzelająca w składzie Robert Baldy, Adam Zygmuncik i Andrzej Burda zdobyła zespołowe wicemistrzostwo Polski w karabinowej konkurencji 60 strzałów leżąc. 1871,1 pkt wystrzelali bydgoszczanie z Zawiszy, co jest nowym rekordem Polski. Nasi reprezentanci mieli 1849,4 punktu, a trzecia Legia Warszawa - 1847,3 pkt.

Indywidualnie w tej samej konkurencji, po pasjonującej walce w finale, Andrzej Burda wywalczył srebrny medal, ulegając jedynie niepokonanemu w tym roku Bartoszowi Jasickiemu (Zawisza Bydgoszcz). Trzecie miejsce zajął Daniel Czerwiński (także Zawisza Bydgoszcz). Triumfator w finale uzyskał 208 pkt, Burda - 205,8 pkt, a brązowy medalista - 187,3 pkt (oddał dwa strzały mniej, gdyż w finale po kolejnych próbach jeden zawodnik odpada z rywalizacji).
Już po eliminacjach 45-letni Burda mógł mieć medalowe aspiracje, gdyż uzyskał czwarty wynik (620,4 pkt) w stawce 58. zawodników. Był on jednak gorszy od uzyskanego przez czołową trójkę o około pięć punktów. 0,7 punkta zabrakło z kolei Zygmuncikowi, aby dostać się do ścisłego finału i został sklasyfikowany na 9. miejscu, pierwszym nie premiowanym kolejnymi strzałami. Trzeci z opolan - Baldy zajął 22. lokatę (610,8 pkt).

Natomiast ich klubowy kolega Marek Kmita w konkurencji pistoletu pneumatycznego, wynikiem 560 pkt. zajął 23 miejsce.