Nasi szermierze zaliczyli udany występ, a w sobotę walczą w Opolu

Michał Rachwalik (czwarty z lewej) wśród najlepszych zawodników PP.
Michał Rachwalik ze Startu Opole stanął na podium trzeciego turnieju o Puchar Polski juniorów młodszych we Wrocławiu.

Do rywalizacji przystąpiło w sumie siedmiu zawodników z Opola, w tym jedna dziewczyna. Najlepiej spisali się Michał Rachwalik i Filip Ralko. Obaj skutecznie rozstrzygali pojedynki eliminacyjne w swoich grupach – Rachwalik wygrał komplet pojedynków, a Ralko przegrał jeden pojedynczym trafieniem. Potem, po wolnej pierwszej rundzie, obaj wygrali swoje walki w drugiej i trzeciej rundzie, by w czwartej walczyć pomiędzy sobą.

Górą był w tym starciu Rachwalik, który pokonał klubowego kolegę 15:9. Tym samym Ralko został sklasyfikowany na 11 miejscu w turnieju, natomiast Rachwalik w kolejnej rundzie po zażartej walce wygrał 15:14 z Piotrem Kołpą (Olimp Lubin). W półfinale uległ jednak 8:15 późniejszemu zwycięzcy zawodów Wojciechowi Lubienieckiemu (Sokół Mielec).

Po tej porażce stanął na najniższym stopniu podium, a w cyklu awansował na piąte miejsce listy klasyfikacyjnej juniorów młodszych. Trzeci z opolan Arkadiusz Konieczny po dwóch wygranych pojedynkach grupowych i przegranej pierwszej walce pucharowej zajął 83. miejsce (startowało 119 zawodników). Pozostali zawodnicy debiutowali w tej kategorii wiekowej i zostali wyeliminowani z turnieju po fazie grupowej.

Z kolei opolanka Jagoda Rybicka nieźle wypadła w grupie, wygrywając trzy walki. Potem niestety przegrała nieznacznie 12:15, ale to spowodowało, że została sklasyfikowana dopiero na 52 miejscu (na 107 zawodniczek). Jagoda jednak należy do najmłodszych zawodniczek w tej kategorii wiekowej i przed nią jeszcze trzy lata startów w tym gronie.

Już w najbliższą sobotę (19 grudnia) w Opolu odbędzie się tradycyjny turniej szermierczy o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego. W tym roku będą to zawody drużyn dzieci 11-letnich i młodszych. Zaproszenie przyjęły kluby z Lubina, Wrocławia i Wadowic. Zawody rozpoczną się o godz. 10,00, a zmagania odbędą się w sali gimnastycznej PG 4 przy ul. 1 Maja.

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.