reklama

Nasz prezydent elekt Andrzej Duda to mój bratanek

Artur  Janowski
Artur Janowski
Zaktualizowano 
- Ten pierwszy dzień to zawsze jest wielki młyn i chciałem dzwonić z gratulacjami dopiero wieczorem, tymczasem Andrzej mnie ubiegł - przyznaje Antoni Duda.
- Ten pierwszy dzień to zawsze jest wielki młyn i chciałem dzwonić z gratulacjami dopiero wieczorem, tymczasem Andrzej mnie ubiegł - przyznaje Antoni Duda.
- Bawiłem go w Krakowie, gdy był dzieckiem. Gdy go wybrano, sam do mnie zadzwonił - opowiada Antoni Duda, dyrektor urzędu pracy w Opolu.

Antoni Duda jest bratem ojca prezydenta elekta i Andrzejka - bo jeszcze niedawno sam tak mówił o przyszłej głowie państwa - zna od ponad 40 lat.

- Urodził się gdy jego rodzicie studiowali w Krakowie, a ja raz w tygodniu odprowadzałem go do opiekunki - wspomina Antoni Duda, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu i działacz PiS. - Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że wiozę w wózku przyszłego prezydenta Polski to pomyślałbym, że robi sobie ze mnie żarty. Pamiętam Andrzeja jako młodzieńca, który zawsze włączał się do dyskusji, miał swoje zdanie i potrafił dyskutować ze starszymi od siebie. Kiedyś mówiłem do niego Andrzejku, ale teraz to jakoś nie wypada - śmieje się stryj prezydenta.

Obaj panowie często się widują na zjazdach rodzinnych, a tuż po zwycięstwie prezydent elekt sam zadzwonił do opolanina.

- Ten pierwszy dzień to zawsze jest wielki młyn i chciałem dzwonić z gratulacjami dopiero wieczorem, tymczasem Andrzej mnie ubiegł - przyznaje Antoni Duda.

Dyrektor PUP przyznaje, że jeszcze rok temu nikt nawet w rodzinnym gronie nie mówił o starcie w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy.

- Wprawdzie był europosłem, a wcześniej posłem, pracował też w ministerstwie, ale prezydent to funkcja wyjątkowa - przyznaje Antoni Duda. - Wierzyłem w bratanka, ale też zdawałem sobie sprawę jak wiele przeszkód czeka go po drodze. Gdy jesienią 2014 roku powiedział nam, że startuje, mówił wyraźnie, że idzie po zwycięstwo. Zaraził tą wiarą nie tylko rodzinę, ale także wyborców. Wydaje mi się, że to był jeden z kluczy to jego sukcesu.

Dyrektor PUP jest jednocześnie prezesem Klubu Inteligencji Katolickiej. Dzięki niemu już w niedzielę opolanie będą mogli spotkać się z rodzicami prezydenta elekta.

Do Opola przyjedzie prof. dr hab. Janina Milewska-Duda i prof. dr hab. Jan T. Duda. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17 w domu katechetycznym przy opolskiej katedrze. Frekwencja może być rekordowa.

- Taka się zapowiada, cieszę się, że brat zgodził się przyjąć moje zaproszenie - mówi Antoni Duda.

Przyjazd obiecał także prezydent elekt Andrzej Duda, ale już po zaprzysiężeniu. Na razie jednak termin nie jest jeszcze wyznaczony.

- Jak Andrzej mi obiecał to na pewno dotrzyma słowa - podkreśla stryj prezydenta.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 29

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

O
Opolanin

"Dyrektorem PUP został bo był  wujkiem szychy z PiS.To takie prawe i sprawiedliwe"

 

A żonka jest koordynatorem ds. opolskiego parku naukowo-technologicznego na polibudzie, a synuś doktorem na wydziale budownictwa, choć wykształcenia budowlanego nie ma.


 

 

To się nazywa dbałość o rodzinę :P

L
Lech
W dniu 08.06.2015 o 23:23, Gość napisał:

Jesteś ~Lechu~ idealnym liberalnym głupkiem. Nie dostrzegasz rzeczywistości, ale tylko zarys teoretycznych liberalnych teorii.Obecna polska młodzież jest najlepiej wykształcona w całej historii tego narodu i... nie widzi swojej przyszłości w Polsce. To jest realna tragedia. Ale to przecież dzięki liberałom mamy wolny rynek pracy ;)Mamy wolny rynek pracy więc polscy pracownicy mogą wybrać socjaldemokratyczną Europę.Nie jestem zdziwiony tym, że młodzi, wykształceni Polacy wolą socjaldemokrację i mycie niemieckich, holenderskich, norweskich d...p niż fantastyczne rządy liberałów z PO, PiS, PSL i SLD.Ale ~Lech~ uważa, że pielęgniarka ze względów patriotyczno-kapitalistycznych powinna preferować podcieranie polskich d..p za 3.20/h brutto i w ten sposób budować przez 200 lat wspaniały kapitalizm! ~Lechu~ - fantastyczny kapitalisto! Mam dla ciebie i twojej rodziny propozycję pracy. Dam wam 3,65 PLN za godzinę i to z gwarancją zatrudnienia przez 200 lat. Pracujcie dla mnie! ~Lechu~ powinieneś być szczęśliwy, że dzięki waszej pracy stanę się kapitalistą!~Lechu~ - daj mi zbudować majątek! A obiecuje ci, że po 200 latach budowania kapitału przestanę twoich potomków zatrudniać na umowę zlecenie i twoja rodzina wreszcie zgodnie z prawem dostanie premie i umowę na etat. A nawet 47 groszy podwyżki!

Jeżeli są tak dobrze wykształceni to dlaczego nikt ich nie chce zatrudnić? Odpowiedź jest prosta. To ich jak piszesz najlepsze wykształcenie to mit. Po drugie jeżeli są  najlepiej wykształceni to nie pokażą na co ich stać. Jest wolność gospodarcza. Załóż jeden z drugim własną firmę i pokaż,że pieniądze wydane na twoje wykształcenie nie poszły na marne. Wyjazd za granicę to działanie na krótką metę. Może przez jakiś czas gwarantuje wyższe zarobki  ale co później. Awans na dyrektora od zmywania naczyń czy też kierownika od podcierania wiadomo czego. Rzeczywiście wspaniałe perspektywy.Ale tak jest jeżeli chce się wszystko mieć od razu, a przed oczami latają tylko funty, euro lub zielone. Mam własną firmę którą założyłem przed 16 laty. Było ciężko, a nawet bardzo ciężko ale przetrwałem. I tędy droga. A tobie dziękuję za propozycję zatrudnienia mnie. Poradzę sobie bez ciebie. 

d
dyszel

Ale najgorsze jest to, że Bronek dostał straszliwej depresji :(   Nawet na długi „łikend” nie pojechał do Ruskiej Budy - co zawsze czynił.  Teraz w Pałacu Prezydenckim zewsząd słychać ino płacz i zgrzytanie zębów, istna Sodomia i Gomoria :( :angry:

Bronek zatrudniał chyba z 500 trutniów, leni i pasibrzuchów z PełO i PełO-dobnych, że o hordach WSI-oków nie wspomnę! A teraz wszyscy won na zieloną trawkę!!!!!!!  :ph34r:  :(     hehehehehehee

I mają buce straszliwego szoka !!! buuuuuuuahahahahahaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!  :P :lol:

 

M
Marek

Pokażcie jednego "dyrektora" PUP, który nie jest ustawiony w lokalną partyjniadę...wszystkie organy tzw. "powiatowe" to przecież totalne spadachroniarstwo i nikomu nie potrzebne obciążenia podatkowe. Zagadka, po co w WUP i PUP jest "dyrektor" i "zastępca" i ... kierownicy...

G
Gość

Jesteś ~Lechu~ idealnym liberalnym głupkiem. Nie dostrzegasz rzeczywistości, ale tylko zarys teoretycznych liberalnych teorii.

Obecna polska młodzież jest najlepiej wykształcona w całej historii tego narodu i... nie widzi swojej przyszłości w Polsce. To jest realna tragedia.
 

Ale to przecież dzięki liberałom mamy wolny rynek pracy ;)

Mamy wolny rynek pracy więc polscy pracownicy mogą wybrać socjaldemokratyczną Europę.

Nie jestem zdziwiony tym, że młodzi, wykształceni Polacy wolą socjaldemokrację i mycie niemieckich, holenderskich, norweskich d...p niż fantastyczne rządy liberałów z PO, PiS, PSL i SLD.

Ale ~Lech~ uważa, że pielęgniarka ze względów patriotyczno-kapitalistycznych powinna preferować podcieranie polskich d..p za 3.20/h brutto i w ten sposób budować przez 200 lat wspaniały kapitalizm!

 

~Lechu~ - fantastyczny kapitalisto! Mam dla ciebie i twojej rodziny propozycję pracy. Dam wam 3,65 PLN za godzinę i to z gwarancją zatrudnienia przez 200 lat. Pracujcie dla mnie! ~Lechu~ powinieneś być szczęśliwy, że dzięki waszej pracy stanę się kapitalistą!

~Lechu~ - daj mi zbudować majątek! A obiecuje ci, że po 200 latach budowania kapitału przestanę twoich potomków zatrudniać na umowę zlecenie i twoja rodzina wreszcie zgodnie z prawem dostanie premie i umowę na etat. A nawet 47 groszy podwyżki!

 

W dniu 08.06.2015 o 21:03, Lech napisał:

Wyjeżdżają sami specjaliści po 7 klasach którym uczyć się nie chciało, a teraz  kształcą się na wybitnych specjalistów od zmywania naczyń lub od podcierania d.py niemieckim emerytom.Zapomnieli,ze dobrobyt pochodzi z pracy , a nie z dostawania od innych. Anglicy na swój dobrobyt pracowali  ponad 200 lat to teraz mają, a my pracujemy na swój dopiero 25 lat. Kapitalizm powstaje z kapitału, a kapitał trzeba wypracowywać żmudnie przez wiele dziesiątków i setek lat dziecino. Kto oczekuje,że przyjdzie jakiś Kukiz lub inny Duda i mu  da dobrobyt  jest naiwnym durniem. Taka prawda. 

 

s
stoik obserwator

zarabiam 8500 na rękę, żona dożóca trujkę, pakować waliski czy nowa wadza mi polepszy, mam cichom nadzieje, rze tak

 

ooo i napomkne, że Niemiec mi dzwoni, że ma robote w Rybniku, jak żyć?? dycha musi być tak rospoczynam negocjacje

G
Gość

No pajac wzorcowy. I takie pajace robiom w bezrobociu

A
Aton

No i co z tego Panie Antoni Duda ?

 

 Ja mam to gdzieś czy to Pana bratanek albo i nie a do tego Pan się tylko osmiesza !!

 

L
Lech
W dniu 08.06.2015 o 17:36, P. napisał:

----------------------------------------------------------------------------- Jak będziesz już wyjeżdżać z POlski, to nie zaPOmnij, że swój wyjazd zawdzięczasz Donaldowi (temu od "POlacy będa wracać do kraju, bo praca tutaj będzie się opłacać" - 2007), Ewie, Bronisławowi i całej PO.

Wyjeżdżają sami specjaliści po 7 klasach którym uczyć się nie chciało, a teraz  kształcą się na wybitnych specjalistów od zmywania naczyń lub od podcierania d.py niemieckim emerytom.Zapomnieli,ze dobrobyt pochodzi z pracy , a nie z dostawania od innych. Anglicy na swój dobrobyt pracowali  ponad 200 lat to teraz mają, a my pracujemy na swój dopiero 25 lat. Kapitalizm powstaje z kapitału, a kapitał trzeba wypracowywać żmudnie przez wiele dziesiątków i setek lat dziecino. Kto oczekuje,że przyjdzie jakiś Kukiz lub inny Duda i mu  da dobrobyt  jest naiwnym durniem. Taka prawda. 

G
Gość

Tak pan DONALD i pan BRONEK już Wam nadawali i pracy i mieszkań i taki dobrobyt mamy -  

pracy mnóstwo to możemy przecież pracować do 99 lat :D

P
P.
W dniu 08.06.2015 o 16:48, Marta napisał:

A mnie to już wali na maxa , kto tu bedzie rządził i kto przyjedzie. Pakuję walizki i uciekam , póki jeszcze jest gdzie.I tym sposobem zmienię statystyki w PUP - bezrobocie zmaleje . Pan Duda bedzie miał sukces !

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

Jak będziesz już wyjeżdżać z POlski, to nie zaPOmnij, że swój

 

wyjazd zawdzięczasz Donaldowi (temu od "POlacy będa wracać

 

do kraju, bo praca tutaj będzie się opłacać" - 2007), Ewie,

 

Bronisławowi i całej PO.

B
BABCIA EWA

A KOGO PRZY ZDROWYCH ZMYSŁACH TO OBCHODZI ????

 

 

 

 

 

                

 

 

 

 

 

 

 

 

M
Marta

A mnie to już wali na maxa , kto tu bedzie rządził i kto przyjedzie. Pakuję walizki i uciekam , póki jeszcze jest gdzie.I tym sposobem zmienię statystyki w PUP - bezrobocie zmaleje . Pan Duda bedzie miał sukces !

m
miła
W dniu 08.06.2015 o 14:38, sid napisał:

 W Wodociągach też prezesowskie stanowisko "objął" tatuś Patryka Jakiego z polecenia p.prezydenta a.wiśniewskiego! Jaki pomagał Wiśniewskiemu w kampanii wyborczej na prezydenta, wiśniewski pomaga rodzinie jakiego. Jak to się nazywa  Jak to się nazywa? ''proletariusze wszystkich krajów łączcie się" 

No tatuś Wiśni milicjant wiec proletarjusz

m
młoda zwm

Szkoda, że Wiśniewski nie przyznał się, że jego rodzinie daleko od wartości chrześcijańskich. Dlatego dziwie się, że PIS go poparł?!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3