Nasz zawodnik tuż za podium mistrzostw świata w kajakarstwie

Tomasz Moździerski
Tomasz Moździerski Sławomir Jakubowski
Tomasz Moździerski (OTK Opole) zajął 4. miejsce podczas mistrzostw świata, które odbywają się w Mediolanie.

Najpierw na imprezie we włoskim mieście do walki ruszyli parakajakarze. Mający 19 lat Moździerski mimo młodego wieku to niezwykle utytułowany zawodnik wśród niepełnosprawnych. Ma w dorobku już medale mistrzostw świata i Europy.

Kolejnego podopiecznemu trenera Krzysztofa Bila nie udało się zdobyć. W wyścigu na 200 metrów zajął bowiem 4. miejsce z czasem 52,903 sek. Wygrał Brazylijczyk Caio Ribeiro (50,656) przed Brytyjczykiem Jonathanem Youngiem (51,058) i Węgrem Danielem Gerim (52,311).

W piątek swój pierwszy start w mistrzostwach miał Piotr Kuleta (AZS Politechnika Opole), który płynie w kanadyjkowej dwójce z Marcinem Grzybowskim (Posnania Poznań) na 1000 metrów. W eliminacjach mieli oni trzeci wynik, ale to był w zasadzie tylko mocniejszy trening, bo z 30 osad do półfinału wchodziło aż 27. Polacy osiągnęli rezultat 3.38,128. Lepsi byli tylko Węgrzy i Brazylijczycy. Te wyniki nie mają jednak większego znaczenia. Prawdziwe ściganie będzie w sobotę w półfinałach i w niedzielę w finale. Naszą parę spokojnie stać na wynik w granicach trzech minut i 32 sekund, a to może dać nawet medal.