Nasza poczciwa, stara buda. Cudne wspomnienia szkoły z...

  Nasza poczciwa, stara buda. Cudne wspomnienia szkoły z tamtych lat

  Ewa Bilicka

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Marek Marzec przyniósł na zjazd kwiaty dla szkolnych koleżanek.

  Marek Marzec przyniósł na zjazd kwiaty dla szkolnych koleżanek. ©Ewa Bilicka

  Opole przeżyło ponad tydzień temu najazd absolwentów trzech liceów. Wiele osób przyjechało z daleka. Im starszy rocznik, tym bardziej emocjonalne były spotkanie - ze łzami wzruszenia, ale i śmiechem na wspomnienie dawnych szkolnych anegdot.
  Marek Marzec przyniósł na zjazd kwiaty dla szkolnych koleżanek.

  Marek Marzec przyniósł na zjazd kwiaty dla szkolnych koleżanek. ©Ewa Bilicka


  Każda ze szkół chwali się wybitnymi lub sławnymi absolwentami. I LO skończył m.in. Jerzy Hausner - polityk, były minister pracy i wicepremier, „Dwójkę” - Michał Bajor, Barbara Kurdej-Szatan, Grzegorz Schetyna, „Trójka” też ma znanych absolwentów: profesorów, VIP-ów, a nawet celebrytów. Tu uczył się reżyser Jerzy Antczak, aktorzy Ewelina Serafin i Marcin Stec, modelka Emilia Nawarecka, wreszcie - DJ Adamus.

  - Ze wszystkich absolwentów jesteśmy dumni: aktorki, modelki, didżeja, profesora i... z inkasenta, który spisuje liczniki energii elektrycznej - mówi dyrektorka III Liceum Ogólnokształcącego, Joanna Raźniewska.

  Ów inkasent przywoływany jest nieprzypadkowo: na Balu Absolwenta III LO to właśnie inkasent był duszą towarzystwa, obtańcował szkolne koleżanki oraz nauczycielki. I powtarzał, że jest szczęśliwy: i w życiu, i z powodu spotkania.

  - To nam uzmysłowiło, że nie kariera czy sława są tak naprawdę ważne, ale właśnie ich szczęście w życiu i dobry humor - dodaje dyr. Raźniewska.

  Komentarze (2)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo