Nasza załoga kończy ściganie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska

archiwum
Honda Civic z opolską załogą Gracjan Grela - Marta Momot.
Honda Civic z opolską załogą Gracjan Grela - Marta Momot. archiwum
Gracjan Grela (kierowca) i Marta Momot (pilot) z Automobilklubu Opolskiego wystąpią w weekend w Rajdzie Jastrzębskim.

Będzie to piąta i ostatnia eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Grela, który debiutuje w tym cyklu (rok temu świetnie spisywał się w amatorskich zawodach "Kierowca Roku') może być z siebie zadowolony. Jadąc hondą civic (w klasie do 1600 cm sześciennych pojemności silnika) po czterech eliminacjach zajmuje w klasyfikacji generalnej dość wysokie 12. miejsce (na ponad 80 sklasyfikowanych załóg).

Ta lokata, to głównie wynik tego, że podczas czwartej eliminacji - Rajdu Tyskiego zajął znakomite 4. miejsce. Jeden punkt do klasyfikacji generalnej zdobył też w pierwszej eliminacji - Rajdzie Czechowickim, w którym zajął 10. pozycję. W rajdach: Mikołowskim i Bocheńskim nie udało mu się finiszować w czołowej dziesiątce.

- To będzie nasz ostatni start w tym roku - mówi Grela. - Liczę, że trasa, którą przygotowali organizatorzy da mi wiele nowych doświadczeń. Po dobrym starcie w Rajdzie Tyskim wiem, że jesteśmy w stanie walczyć o wysokie lokaty, ale postaramy się jechać rozsądnie, zbierając doświadczenie na przyszły rok. Celem jest dojechanie do mety dobrym tempem.