Nasze Dobre Opolskie - pierwsza edycja konkursu

Redakcja
Laureaci konkursu. (fot. archiwum)
Laureaci konkursu. (fot. archiwum)
LAUREACI KONKURSU!!!

Sufi w tulipanach

I MIEJSCE: CHAŁWA PWC ODRA SA. Miejsce przyznało jury konkursu.

I MIEJSCE: FIRMA OTTO POLSKA. Miejsce przyznali czytelnicy.

II MIEJSCE: OPOLGRAF.

II MIEJSCE: LOVE MILK.

III MIEJSCE: JAWA TOUR.

III MIEJSCE: PIEKARNIA LUTZA ZIMMERMANNA

WYRÓŻNIENIE: WWW.OPOLSKIE.TROPY.PL

To konkurs dla producentów i usługodawców z naszego regionu. Najlepsi otrzymają tytuły przyznane przez kapitułę konkursową oraz naszych czytelników.

Salami w kilkunastu smakach (m.in. z gorczycą, BałkanMix, z czosnkiem i sezamowe) produkuje w Kolonowskiem firma Pamas. - Uruchomiliśmy zakład przed rokiem i w tym czasie od zera doszliśmy do ponad 5 ton produkcji na miesiąc - tłumaczy Piotr Matyszok, właściciel rodzinnego zakładu. - Sprzedajemy nasze wyroby na Dolnym Śląsku, Śląsku, częściowo w Wielkopolsce i do Czech oraz oczywiście na Opolszczyźnie.

Do konkursu Nasze Dobre Opolskie, organizowanego przez "Nową Trybunę Opolską", Matyszokowie zgłosili swoje wyroby, bo chcą być jeszcze bardziej znani w regionie.

- Podczas wrześniowych targów Polagra-Food zdobyliśmy II miejsce dla Najlepszego Producenta Wędlin i inne liczne nagrody za nasze produkty - dodaje Piotr Matyszok. - Liczymy na kolejny laur w konkursie Nasze Dobre Opolskie. W 2007 roku Pamas został Firmą Roku w kategorii inwestycje, nagrodzoną w konkursie Izby Gospodarczej "Śląsk".

Kredyty i ubezpieczenia oferuje od ponad 5 lat firma Inter Kredyty. - Najstarsze biuro działa w Opolu, kolejne powstały w Brzegu, Kędzierzynie-Koźlu, Oławie i Chorzowie - wymienia właściciel, Roman Wiciak. -Współpracujemy z blisko dwudziestoma instytucjami finansowymi i bankami, więc każdemu klientowi mamy do zaproponowania korzystną dla niego ofertę. Firma Inter Kredyty znalazła się w gronie 20 wyróżnionych w kraju biur współpracujących z Polbankiem.

W 2009 roku Twoje Biuro Podróży Jawa Tour Wawrzyniec Jasiński z Gogolina będzie świętowało 15-lecie działalności. - Zajmujemy się organizacją wycieczek dla klientów instytucjonalnych: firm, parafii, grup pielgrzymkowych, fundacji, stowarzyszeń - opowiada Wawrzyniec Jasiński. Dotychczas oferowali głównie przejazdy autokarowe, a w tym roku wprowadzili także oferty z przelotem, które spodobały się klientom.

- Podróżowaliśmy z naszymi klientami po Europie wzdłuż i wszerz: od koła polarnego w Norwegii po Korsykę i od Sankt Petersburga po Fatimę - wylicza Wawrzyniec Jasiński.

W listopadzie firma zdobyła "Gogoliński Klucz Sukcesu", nagrodę przyznawaną przez lokalne władze samorządowe, i teraz - idąc za ciosem - chce zdobyć tytuł Nasze Dobre Opolskie.

Takie właśnie produkty i usługi opolskich firm prezentujemy w organizowanym przez redakcję konkursie Nasze Dobre Opolskie.

Opolszczyzna kojarzy nam się z kołaczem śląskim, który czeka na rejestrację w Brukseli jako produkt regionalny, miodem z podkluczborskich uli, meblami z Dobrodzienia, cementem, koksem, rurami z Zawadzkiego, wyrobami mleczarskimi i wędlinami, kroszonkami, ręcznie malowaną porcelaną i koronkami, kluskami śląskimi z roladą i modrą kapustą.

Chcemy, żeby takich rozpoznawalnych produktów i usług - regionalnych znaków jakości - było więcej. Stąd pomysł na konkurs dla producentów i usługodawców z naszego województwa. Naszym celem jest wypromowanie ich produktów, żeby kojarzyły się z naszym regionem niemal automatycznie. 

Wideo

Dodaj ogłoszenie