Nasze dziewczyny też już kopią

To nie był udany początek sezonu dla naszych zespołów
To nie był zbyt udany początek sezonu dla naszych zespołów z 1 i 2 ligi kobiet. Na boisko wyszły trzy, a nie przegrał tylko jeden - Gwiazda Prószków.

Najbardziej “ucierpiał” grający na zapleczu ekstraklasy Rolnik Głogówek, który uległ w Katowicach miejscowemu GKS-owi aż 0-6 i żadnym wytłumaczeniem nie może być fakt, iż rywalki są bardzo mocnym zespołem, mającym duże aspiracje z awansem na czele.

Mecz ustawił gol zdobyty po niespełna 100 sekundach gry oraz następny przed upływem 20. min. Potem co prawda nasza ekipa dzielnie się trzymała, ale worek z bramkami rozwiązał się po godzinie gry, gdy miejscowe w ciągu kwadransa zanotowały cztery trafienia.

Natomiast spotkanie drugiego naszego 1-ligowca - KKS-u Bogdańczowie z Tarnovią Tarnów przełożono na 16 września. Tym samym zmagania zespół spod Kluczborka rozpocznie w ten weekend goszcząc Wandę Kraków, a wtedy to Rolnik podejmie Resovię Rzeszów.

Warto odnotować, iż od następnego sezonu 1 liga kobiet zostanie powiększona do 24 zespołów, a zatem w dwóch grupach zagra po 12 drużyn. W związku z tym w nadchodzących rozgrywkach szczebel niżej z każdej z grup spadnie tylko ten zespół, który zajmie ostatnie miejsce. Po nim dołączy z kolei trzech nowicjuszy z 2 ligi, gdzie w grupie śląskiej występują Unia Opole i Gwiazda Prószków.

Beniaminek ze stolicy regionu po dłuższym czasie nieobecności na tym szczeblu wrócił i przegrał w Rybniku z ROW-em 0-3. Z kolei to właśnie ta druga ekipa całkiem przyzwoicie zainaugurowała rozgrywki remisując u siebie z Bielawianką Bielawa 2-2. Brawa naszym piłkarkom należą się tym większe, iż tuż przed przerwą przegrywały dwoma trafieniami, ale kontaktowego gola do szatni zdążyła zdobyć jeszcze Ewelina Feliks. Ta sama zawodniczka doprowadziła do wyrównania w 65. minucie gry.

Warto odnotować, iż 3 liga opolska do rywalizacji przystąpi w najbliższy weekend. W zmaganiach wystąpi 10 drużyn, a wśród nich połowę stanowi ekipy, które grały już w poprzednim sezonie czyli: Pakosławice, Plon Błotnica Strzelecka, Pogoń Prudnik, Rolnik II Biedrzychowice i SAP Brzeg. Do tego jest trójka nowicjuszek: Piast Strzelce Opolskie, Śląsk Reńska Wieś i Unia II Opole, a stawkę uzupełnią dwa zespoły z województwa śląskiego: Concordia Knurów i Goczałkowice-Zdrój, ale wszystkie mecze ten duet będzie rozgrywał na wyjazdach.