"Nauczyciel na medal" - wręczyliśmy nagrody laureatom plebiscytu nto. Gala w WSZiA w Opolu

Anna Konopka
Anna Konopka

Wideo

Zobacz galerię (96 zdjęć)
Podczas gali w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji wręczyliśmy nagrody laureatom plebiscytu „Nauczyciel na medal”.

- Przyglądając się Państwa sylwetkom podczas tego plebiscytu, widziałem ogromną pasję, jaką wkładacie w swoją pracę. To jest bardzo ważne w naszym środowisku nauczycielskim, żeby dawać z siebie innym to, co mamy i jeszcze coś od serca - mówił Michał Siek, opolski kurator oświaty, patron honorowy plebiscytu.

Od mieszkańców Opolszczyzny do redakcji nto wpłynęło prawie 800 zgłoszeń, tylu pedagogów zasługujących na wyróżnienie dostrzegli Opolanie. Laureatów wybieraliśmy w trzech kategoriach: nauczyciel klas I-III, nauczyciel klas I-VII i gimnazjum oraz nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych. Zabawa była podzielona na dwa etapy: - pierwszy powiatowy, którego zwycięzcy reprezentowali swój powiat w finale wojewódzkim, gdzie laureaci walczyli o nagrody główne. W etapie wojewódzkim wzięło udział 36 pedagogów.

- Jest mi niezmiernie przyjemnie, że tu jestem - mówiła dziś na gali Elżbieta Kobiałka z SP 9 w Kędzierzynie-Koźlu, laureatka I miejsca w kategorii klas IV-VII i gimnazja, która otrzymała 1400 głosów. - Ten zawód zawsze był moją pasją i sposobem na życie. Wybierając tę pracę, trzeba to robić z przekonania, a nie z konieczności.

Najlepsza w kategorii szkół ponadgimnazjalnych okazała się Franciszka Łęczyńska z Zespołu Szkół w Wołczynie, która zdobyła 781 głosów. W zawodzie jest od 34 lat.

- Bardzo dziękuję młodzieży, którą uczę, rodzicom i... mężowi. Bez nich by mnie tu nie było - mówiła laureatka. - Uczę matematyki. Choć to niełatwy przedmiot staram się być przyjacielem uczniów, na lekcjach żartuję, ale kiedy trzeba jest solidna praca.

W kategorii klas I-III zwyciężyła Mariola Mandryga z SP w Roszkowicach, która wynikiem 2557 głosów pobiła rekord we wszystkich kategoriach.

- Ta nominacja była dla mnie olbrzymią nagrodą i zaskoczeniem. Głosowanie było już tylko zabawą - przyznała Mariola Mandryga.

Laureaci, którzy uplasowali się na pierwszych miejscach w etapie wojewódzkim, otrzymali vouchery na wybrane przez siebie studia podyplomowe, ufundowane przez partnera naszej akcji, czyli Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Opolu, a także zaproszenie dla dwóch osób na dwudniowy pobyt w ośrodku Beskidzki Raj.