Nawet 100 milionów dla opolskich przedsiębiorców. Te pieniądze dostaną projekty nastawione na poprawę BHP

Krzysztof Marcinkiewicz
Krzysztof Marcinkiewicz
Dotację  można dostać np. na zakup maszyn, urządzeń lub sprzętu chroniącego przed hałasem i drganiami mechanicznymi.
Dotację można dostać np. na zakup maszyn, urządzeń lub sprzętu chroniącego przed hałasem i drganiami mechanicznymi. Tomasz Hołod / Polska Press
Zakład Ubezpieczeń Społecznych startuje z nową edycją konkursu dla przedsiębiorców. Nagradzane będą projekty nastawione na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy.

- Przedsiębiorcy, firmy i pracodawcy mają kolejną okazję na dofinansowanie projektów, które poprawią bezpieczeństwo pracy oraz zmniejszą negatywne oddziaływanie szkodliwych czynników przy stanowiskach pracowników. Łączna kwota, którą ZUS przeznaczy na ten cel w całym kraju to 100 milionów złotych - mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Wnioski będzie można składać przez miesiąc, od 17 kwietnia do 18 maja.

Każda firma może uzyskać dofinansowanie nawet do 80 procent wartości projektu, nie więcej jednak niż 300 tysięcy zł. Będzie musiała jednak spełnić określone warunki, m.in. nie może zalegać z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne. Nie może również zalegać z opłacaniem podatków ani być w stanie upadłości.

Dofinansowanie można dostać np. na zakup maszyn, urządzeń czy też sprzętu chroniącego przed hałasem i drganiami mechanicznymi. Wysoko oceniany będzie też zakup urządzeń chroniących przed promieniowaniem elektromagnetycznym, jak również służących poprawie bezpieczeństwa pracy na wysokości.

ZUS przypomina, że każdy przedsiębiorca może otrzymać dofinansowanie nie częściej, niż raz na 3 lata.

Sebastian Szczurek informuje również, że wnioski o dofinansowanie wraz z dokumentacją można składać jedynie w formie elektronicznej, za pośrednictwem strony internetowej www.prewencja.zus.pl.

Szczegółowe warunki konkursu i dokumenty do pobrania są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej ZUS. Pytania dotyczące konkursu można kierować drogą elektroniczną na e-mail: [email protected].

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska