Nerwy do końca - dwa punkty dla ASPR

archiwum
Rzuca Andrzej Kryński, skrzydłowy z Zawadzkiego.
Rzuca Andrzej Kryński, skrzydłowy z Zawadzkiego. Archiwum
W spotkaniu sąsiadów w tabeli, walczących o utrzymanie ekipa z Zawadzkiego wygrała w Świdnicy 26-25.

ŚKPR Świdnica - ASPR Zawadzkie 25-26 (12-10)
ŚKPR: Olichwer, Madaliński - Marciniak 5, Mrugas 5, Rutkowski 4, Jarosz 3, Fabiszewski 3, Sadowski 2, S. Makowiejew 2, Rogaczewski 1, Gnysiński, Piędziak, Kijek, Pułka.
ASPR: Łuczyński, Wasilewicz - Kryński 6, Kalisz 5, Płonka 5, Giebel 4, Kaczka 2, Całujek 2, Popławski 1, Dutkiewicz 1, Adamczyk, Pawlak, Godzik, Morzyk, Piecuch.

Beniaminek I ligi ŚKPR Świdnica prowadził przez większą część gry, a nasz zespół tylko raz do ostatnich pięciu minut wygrywał. Między 5., a 10. minutą do siatki rywala trafili Kryński i Płonka i ASPR prowadziła 5-6. W kolejnych minutach trwała zacięta i wyrównana walka, a nasz zespół nie pozwolił sobie na przestój, który poprzednio był zgubny.

Rywale przed przerwą odskoczyli co prawda na dwie bramki, a w 35. min wygrywali nawet 17-12, ale to nie zdeprymowało podopiecznych trenera Janusza Bykowskiego. Zdając sobie sprawę z podwójnego znaczenia punktów rozegrał bardzo dobry ostatni kwadrans. Zniwelował straty do jednej bramki, a w ostatnich pięciu minutach trafił cztery razy, przy dwóch gola ŚKPR i zainkasował cenne punkty.