Nestlé szuka chętnych na letnią praktykę w Namysłowie

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Nabór na "Letnią Praktykę z Nestlé" trwa do 15 kwietnia. Firma wypłaca za nie wynagrodzenie. To szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w międzynarodowej firmie.

Jak co roku Nestlé zaprasza na letnie praktyki do swoich oddziałów w całej Polsce - również do Namysłowa. Praktyka potrwa od 1 lipca do 30 września i firma wypłaca za nią wynagrodzenie. W fabryce lodów w ubiegłorocznych praktykach letnich wzięło udział 6 studentów w działach: technicznym, jakości i BHP i 3 z nich zostało zatrudnionych po praktykach na stałe. Na tegoroczną "Letnią Praktykę z Nestlé" aplikować można do 15 kwietnia 2015 roku przez stronę internetową firmy

"Letnią Praktykę z Nestlé" tworzą dwa programy: Business Internship Program (BIP), czyli praktyki w różnych działach w centrali firmy w Warszawie oraz Technology Engineering Development Program (TEDP), będący ofertą praktyk w działach technicznych w fabrykach Nestlé w całym kraju, także w województwie opolskim.

W tym roku w fabryce lodów w Namysłowie studenci i absolwenci kierunków technicznych doświadczenie będą mogli zdobywać w działach: logistyki fabrycznej, rozwoju nowych produktów i zapewnienia jakości. Kto ma największe szanse?

Studenci ostatnich lat studiów magisterskich lub absolwenci do dwóch lat po obronie kierunków związanych z zarządzaniem produkcją, logistyką, technologią żywności, biotechnologią, chemią, inżynierią produkcji, optymalizacją procesów, IT, zarządzaniem jakością, towaroznawstwem i pokrewnych. Aplikacje można wysyłać poprzez stronę internetową firmy http://www.nestle.pl/kariera, wybierając program TEDP.

"Letnia Praktyka z Nestlé" to jedna z najlepszych szans zdobycia doświadczenia i wejścia na rynek pracy. Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przyznało jej Znak Jakości i miano Praktyki Wysokiej Jakości. Tym samym firma Nestlé Polska S.A. jako jedna z pierwszych została uczestnikiem prestiżowego Programu Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk. Doświadczenie w organizacji praktyk dla studentów firma rozwija już od 16 lat, z roku na rok przyjmując coraz więcej praktykantów. Rok temu do działu HR trafiło blisko 4500 aplikacji!

Wsparcie ludzi młodych we wchodzeniu na rynek pracy to jeden z globalnych priorytetów Nestlé w ramach Inicjatywy Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych - Nestlé needs YOUth, w ramach której firma zadeklarowała stworzenie do 2016 roku w całej Europie 10 000 miejsc pracy dla osób do 30. roku życia oraz kolejnych 10 000 miejsc staży i praktyk. W Polsce program obejmuje ponad 800 osób.

- W 2015 roku firma przyjmie łącznie na staże i praktyki aż 160 osób, z czego około połowa zostanie przyjęta na "Letnią Praktykę z Nestlé". Dla każdej z przyjętych osób przygotowywany jest indywidualny program praktyk, na bieżąco monitorowany i modyfikowany przez opiekuna praktyk, z którym praktykant przez cały czas będzie w stałym kontakcie. Ten kontakt to taki rodzaj mentoringu - managerowie służą praktykantom radami i wsparciem dotyczącym bieżących zadań, ale także ich całego życia zawodowego, oczekiwań, planów, marzeń zawodowych i szans ich realizacji. Dzięki temu praktykanci mogą sprawdzić, jak może wyglądać ich przyszła praca oraz porównać swoje wyobrażenie o pracy zawodowej z rzeczywistością. To również bardzo dobry moment, żeby zdobyć cenne doświadczenie i wzbogacić CV - powiedziała Mariola Raudo, kierownik ds. Rekrutacji i HR Biznes Partner Nestlé Polska S.A.

Jak wygląda rekrutacja?

Rekrutacja na praktyki wygląda tak jak typowa rekrutacja na wszystkie stanowiska pracy w Nestlé, dlatego sam udział w niej można traktować jako ciekawe i przydatne doświadczenie. Jest to proces złożony z czterech etapów dla BIP i trzech dla TEDP.

Pierwszym krokiem jest wypełnienie aplikacji na stronie internetowej - na tym etapie studenci określają który program praktyk ich interesuje, w jakim mieście i dziale chcą się rozwijać. Kolejnym krokiem są testy analitycznego myślenia (tylko dla BIP). Nie badają one jednak wiedzy kandydata, a jego zdolność do analizowania danych w postaci tabel i wykresów (w przypadku testu analizy danych liczbowych) oraz tekstu (test analizy informacji słownych).

Trzeci krok to rozmowa z pracownikiem działu rekrutacji. Taki wywiad trwa od 30 do 60 minut i dotyczy motywacji, doświadczenia, planów na przyszłość i zainteresowań. Następnym, ostatnim już etapem, jest rozmowa kwalifikacyjna z menadżerem działu, do którego się zaaplikowało, czyli z potencjalnym przełożonym.

Kogo szuka Nestlé?
Osób, które nie boją się wyzwań ani ciężkiej pracy, są ciekawe świata, chcą się rozwijać i cenią sobie dobrą atmosferę w pracy. Co oferuje firma? Możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowym środowisku u największego producenta spożywczego świata.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska