W ciągu dekady producent innowacyjnych systemów odpylania w branży drzewnej stał się jednym z najlepszych zakładów pracy w oleskiej gminie.

Założona w 2005 roku firma Nestro ma swoją siedzibę w Starym  Oleśnie, przy ul. Kolejowej, gdzie mieszczą się hale produkcyjne  oraz biuro  techniczno-projektowe. Aktualnie spółka zatrudnia już 70 pracowników.

Grupa Nestro zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem systemów odpylania dla przemysłu drzewnego, meblarskiego i papierniczego oraz branży  sortowania odpadów.

Żeby uniezależnić się od wahań koniunktury i zapewnić dodatkowe źródła przychodu, firma  wprowadziła również nowe usługi, jak produkcja szaf sterowniczych, wycinanie laserem CNC oraz gięcie i spawanie elementów wykonanych ze stali konstrukcyjnej.
- Ta dywersyfikacja usług ma nam zapewnić stabilny rozwój  - mówi Radosław Gliński, dyrektor grupy Nestro.

W Oleśnie, w którym nie ma wielu dużych przedsiębiorstw z sektora prywatnego, Nestro to jeden z najważniejszych zakładów pracy.

Firma ze Starego Olesna dynamicznie się rozwija. Niedawno zaprojektowała i  zamontowała systemy odpylania w Jaśle, gdzie powstała ogromna hala produkcji mebli  biurowych  o powierzchni 16 hektarów.

Nestro współpracuje także z takimi potentatami branży meblarskiej, jak Ikea, Black Red White, Nowy Styl, Kler i Rust.  W innych branżach współpracuje z  firmami Rockwool, Viessmann czy  Remondis.

- Eksportujemy  nasze urządzenia na  Słowację, Białoruś, Litwę, Węgry  do Rosji oraz Niemiec - dodaje Radosław Gliński.

Firma planuje już kolejne inwestycje. Chce w najbliższych latach zbudować halę montażową z działem  badawczo-rozwojowym.
- To pozwoli nam się rozwinąć  i zwiększyć zatrudnienie - mówi Radosław Gliński.

Już teraz firma chce zatrudnić nowych inżynierów  do  działu projektowego, a także elektryków i automatyków.