Nie było najgorzej

Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski
103 ciężarówki skontrolowali podczas ogólnopolskiej akcji "TIR" policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki.

Patrole rozmieszczone były wzdłuż dróg krajowych Pyskowice - Kłodzko i Opole - Racibórz oraz drogi wojewódzkiej Gliwice - Kędzierzyn-Koźle. Wczoraj drogówka podsumowała wyniki prowadzonych działań.

- Nie było najgorzej - mówi aspirant Helmut Musioł, naczelnik sekcji ruchu drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. - Kierowcy ciężarówek uważali podczas weekendu na drogach - podsumowuje.
Policjanci sprawdzali przede wszystkim stan techniczny samochodów ciężarowych, ale zwracali również uwagę na przekroczenia prędkości.
Kontrolowano również tachografy, czyli urządzenia rejestrujące czas pracy kierowcy. Policja sprawdzała także uprawnienia do kierowania i niezbędne świadectwa kwalifikacji.

- Takie akcje są bardzo potrzebne - mówi Wołodymir Haluszczak, kierowca tira z Ukrainy, zatrzymany w Mechnicy. - Wiozę materiały chemiczne z Niemiec do Kędzierzyna-Koźla i cały czas muszę uważać na drodze. To dobrze, że od czasu do czasu kontroluje się, czy ja i inni kierowcy nie przekraczamy przepisów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska