Nie dla "Rosomaków" 1 liga

Zawodnicy opolskiego zespołu Maciej Englot (nr 68) i Robert Koszmider (nr 26).
Zawodnicy opolskiego zespołu Maciej Englot (nr 68) i Robert Koszmider (nr 26). Sławomir Jakubowski
W barażowym meczu o miejsce w 1 lidze futbolu amerykańskiego drużyna Wolverines Opole przegrała w Sopocie z ekipą Seahawks 28:32.

W fazie zasadniczej tegorocznych rozgrywek 2 ligi zespół popularnych opolskich Rosomaków wygrał wszystkich sześć spotkań mając drugi bilans ze wszystkich ekip tej klasy rozgrywkowej. Po niespodziewanie przegranym meczu ćwierćfinałowym z Archers Bydgoszcz opolanie jako najwyżej sklasyfikowany zespół, który odpadł w ćwierćfinale uzyskali prawo do gry w barażu. Tam rywalem była drużyna Seahawks Sopot, która w sezonie zasadniczym 1 ligi miała bilans dwóch zwycięstw i sześciu porażek. Opolanie przygotowywali się do tego starcia ostro. Bardzo chcieli bowiem zrehabilitować się za przegrany ćwierćfinał z ekipą z Bydgoszczy i przede wszystkim wywalczyć upragniony awans.

Spotkanie odbyło się w Sopocie i było bardzo wyrównane. Po pierwszej kwarcie prowadzili gospodarze 13:0, ale dwie kolejne wygrali nasi zawodnicy odpowiednio 21:6 i 7:0. Po trzech kwartach mieli więc przewagę dziewięciu punktów nad przeciwnikami. Niestety ostatnia część gry znów należała do gospodarzy. W końcówce meczu zaliczyli przyłożenie. Zwyciężyli w czwartej kwarcie 13:0 i w całym meczu 32:28. Zostali więc w 1 lidze, a opolskie Rosomaki nadal będą występować i szczebel niżej. Z roku na rok robią jednak postępy i wypada wierzyć, że w przyszłym sezonie skutecznie powalczą już o awans.