Nie ma mocnych na siatkarzy Stali Nysa

Archiwum
Maciej Fijałek i Rafał Jarząbski.
Maciej Fijałek i Rafał Jarząbski. Archiwum
Pewna wygrana z Jadarem Siedlce była dziewiątą w Nysie i dziewiątą z rzędu w ogóle. Stal do play offów przystąpi z 1.miejsca.

Stal AZS Nysa - Jadar Siedlce 3:0 (19, 16, 17)
Stal: Fijałek, Stancelewski, Pizuński, Kacprzak, D. Bułkowski, Kęsicki, Andrzejewski (libero) - Mazur, Jarząbski.
Jadar: Ranecki, Chwastyniak, Zbierski, Kowalczyk, Jasiński, Bucki, Kaniowski (libero) - Makowski, Mędrzyk, Walczykowski.

Zespół Stali nie miał większych kłopotów z dobrze spisującym się ostatnio rywalem, choć w naszych szeregach zabrakło kontuzjowanych Karpiewskiego i Łuki, a na uraz narzekał też Jarząbski. Okazję debiutu w I lidze dostał za to wychowanek Mazur.

Wszystkie trzy partie były bardzo podobne. Skromne prowadzenie zdobywali goście, ale Stal szybko opanowywała sytuację i dyktowała warunki. Kluczowa okazała się zagrywka, gdyż obie drużyny ryzykowały, ale to Jadar miał kłopoty z przyjęciem i sam częściej je psuł. W pierwszym secie przyjezdni prowadzili 3:1, ale za chwilę po blokach przegrywali 5:8 i 7:13. Zdołali co prawda dojść na 16:18, ale Stal błyskawicznie odskoczyła.

W drugim secie popisał dał Fijałek. Przy stanie 18:16 dla nysan wszedł w pole serwisowe i pozostał w nim do końca partii. Ostatnia wiele się nie różniła, choć znów Jadar wygrywał na początku 3:1 Stal systematycznie jednak budowała przewagę prowadząc 5:3, 11:7, 18:12 i 23:16.