Nie wiadomo jak będzie się kończyć nowa droga w centrum...

  Nie wiadomo jak będzie się kończyć nowa droga w centrum miasta. Na ulicy Plebiscytowej w Opolu wybudują rondo?

  Piotr Guzik

  Nowa Trybuna Opolska

  Przy końcu nowej drogi powstały parkingi. To, jak będzie się łączyć z ul. Plebiscytową, pozostaje jeszcze kwestią otwartą
  1/29
  przejdź do galerii

  Przy końcu nowej drogi powstały parkingi. To, jak będzie się łączyć z ul. Plebiscytową, pozostaje jeszcze kwestią otwartą ©Piotr Guzik

  Blisko 7 mln zł kosztowała budowa nowej drogi pomiędzy ulicami Ozimską i Plebiscytową. W tym roku kolejne 3 mln zł ma pochłonąć kontynuacja prac.
  Nowa droga biegnie wzdłuż torów kolejowych, w sąsiedztwie terenu, na którym niegdyś znajdowała się fabryka części samochodowych. Na tym terenie zaplanowana jest budowa Centrum Usług Publicznych, do którego przeniesione mają być jednostki urzędu miasta rozsiane obecnie po różnych punktach Opola. Przetarg na CUP miał być ogłoszony w minionym roku, ale miasto czeka na spadek cen na rynku budowlanym.  Nowa droga rozpoczyna się w rejonie łącznicy wiaduktu nad torami w ciągu ulicy Ozimskiej.
  Jesienią minionego roku łącznicę przebudowano, aby połączyć ją z trasą biegnącą w kierunku ulicy Plebiscytowej. Wjazd w tę drogę pozostaje wygrodzony barierami. Przy końcu drogi, na wysokości stacji paliw, pod koniec minionego roku ukończono budowę dwóch parkingów. Do tego etapu realizacja całości kosztowała Miejski Zarząd Dróg ponad 6,8 mln zł.  W tegorocznym budżecie przewidziano 3 mln zł na wykonanie połączenia nowej drogi w ul. Plebiscytową. Do niedawna zakładano, że powstaną tam tylko wjazd i wyjazd tylko dla kierowców poruszający się w kierunku stacji Opole Wschodnie. Za tym ruchem przemawiać miałby fakt, że przy wspomnianej stacji rozpoczęła się budowa centrum przesiadkowego i realizacja bardziej skomplikowanego włączenia jeszcze bardziej utrudniłaby ruch w tej części Opola.

  Teraz drogowcy zastanawiają się, czy jednak nie wybudować tam ronda. To umożliwiłoby odślepienie ul. Kośnego. Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik ratusza, przyznaje, że to wariant brany pod uwagę, ale nie przesądzone.

  Decyzja o formie połączenia nowej drogi z ul. Plebiscytową powinna zapaść w najbliższych miesiącach.

  Zobacz też: Inwestycje drogowe na Opolszczyźnie

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY