„Nie zabijaj, nie daj się zabić”. Ruszyła kampania opolskiej policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Policja i pracownicy WORD-u apelują o ostrożność na drogach, bo wciąż gnie na nich zbyt dużo ludzi.
Policja i pracownicy WORD-u apelują o ostrożność na drogach, bo wciąż gnie na nich zbyt dużo ludzi. Archiwum
Od początku roku na drogach województwa opolskiego doszło do ponad 500 wypadków, w których zginęło 59 osób, a ponad 570 zostało rannych. Opolska policja i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego ruszają z kampanią „Nie zabijaj, nie daj się zabić”.

W ostatnim czasie na Opolszczyźnie doszło do kilku śmiertelnych wypadków. W niedzielę na przejeździe kolejowym w Suchym Borze pod pociąg relacji Przemyśl - Świnoujście wjechał osobowy volkswagen. Kierowca zginął na miejscu.

W czwartek na opolskich drogach zginęły dwie osoby. Późnym wieczorem w Niemodlinie 25-letni kierowca peugeota wypadł z drogi i uderzył w mur, a następnie w fiata seicento prowadzonego przez 27-latka. Mimo reanimacji, nie udało się uratować młodszego z kierowców. Ranny został 24-letni pasażer peugeota.

Z kolei w Kuniowie prowadzony przez 61-latkę volkswagen uderzył w drzewo. Autem podróżowały też dwie inne osoby: 29-letnia kobieta i półtoraroczne dziecko. Wszyscy trafili do szpitala. Niestety, 61-latka zmarła.

W piątek w Opolu ruszyła kampania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym „Nie zabijaj, nie daj się zabić”, autorstwa policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Tylko w 2018 roku, w wypadkach na polskich drogach, rannych zostało ponad 37 tysięcy osób. Oprócz kosztów leczenia i rehabilitacji, mówimy także o czasowym wyłączeniu rannych z życia rodzinnego, społecznego i zawodowego - mówi podinspektor Maciej Milewski z WRD w opolskiej KWP. - Konsekwencje są znacznie poważniejsze, gdy w wypadku ktoś ginie. W ubiegłym roku były to 2 862 osoby. Nasza kampania „Nie zabijaj, nie daj się zabić”, to próba zwrócenia uwagi na te niepokojące zjawiska.

Na Opolszczyźnie tegoroczne statystyki też nie napawają optymizmem. Od początku roku na drogach regionu doszło do ponad 500 wypadków, w których zginęło 59 osób, a ponad 570 zostało rannych.

W ramach projektu powstał cykl 5 filmów profilaktycznych, a każdy z nich odnosi się do innego aspektu bezpieczeństwa. Wyjaśniane są w nich najpoważniejsze błędy, niewłaściwe zachowania i nawyki, które mogą prowadzić do wypadku.

Filmy dostępne są dla wszystkich szkół nauki jazdy i liczymy, że będą pokazywane na kursach - mówi Maciej Milewski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska