Nielba Wągrowiec - Gwardia Opole 27-30

Oliwer Kubus
Michał Szolc, Marcin Śmieszek i Michał Drej wraz z kolegami z Gwardii mają powody do zadowolenia. Oliwer Kubus
Nasi I-ligowi piłkarze ręczni długo nie radzili sobie w Wągrowcu i gonili Nielbę. Pierwsze prowadzenie objęli w 54 min i wygrali ostatecznie 30-27.

Opolanie do meczu przystąpili niemal prosto z drogi, gdyż zima wydłużyła ich podróż i mecz zaczął się z opóźnieniem. To mogło mieć wpływa na postawę naszego zespołu, ale trzeba przyznać, że Nielba grała szybko z pomysłem, a przede wszystkim skutecznie. Nie do powstrzymania byli Gierak i Białaszek, a nasza obrona nie miała wiele do powiedzenia. Poza tym opolanie nie radzili sobie w ataku. Efektem było prowadzenie Nielby w 13. min 8-3.

Niemoc rzutową gwardzistów przełamał były zawodnik Nielby - Płócienniczak. Opolanie nie potrafili jednak do końca pierwszej połowy powstrzymać indywidualnie pilnowanego Gieraka i mimo skuteczności Migały przegrywali. Tylko 12-15, gdyż trafił Adamczak w ostatnich sekundach.

Pierwsze minuty po przerwie należały znów zdecydowanie do gospodarzy, a dokładniej Białaszka, Kryszenia i Tórza. Po ich trafieniach Nielba wygrywała 19-14. W 40 min dystans z karnego zmniejszył Śmieszek (16-19), ale potem opolanie mieli kłopoty z wykończeniem akcji, a w bramce Nielby spisywał się Witkowski. Po trafieniu Kryszenia miejscowi wygrywali 25-22.

Kolejne 9. min było popisem gry obronnej Gwardii i Romatowskiego. Nasz bramkarz obronił trzy rzuty, raz spudłował Białaszek, a ponieważ nie myli się Drej, Migała i Prokop na tablicy po raz drugi pojawił się remis. Pierwszy był przy stanie 1-1, a w 51. min 25-25. Gwardia obroniła się w osłabieniu, a następnie objęła prowadzenie, które w 56 min Prokop powiększył do czterech bramek (29-25). Resztę nadziei rywalom odebrał Romatowski i Gwardia zdobyła niebywale cenne punkty, na dodatek na wagę pozycji lidera.

Nielba Wągrowiec - Gwardia Opole 27-30 (15-12)
Nielba: Konczewski, N. Witkowski - Gierak 6, Obiała 6, B. Witkowski, Świerad, Kryszeń 6, Białaszek 6, Tarcijonas, Tórz 6, Widziński 1.
Gwardia: Romatowski, Donosewicz - Śmieszek 2, Swat, Adamczak 1, Knop 1, Szolc 4, Krzyżanowski, Kłoda 1, Kulak 1, Drej 2, Migała 10, Prokop 5, Płócienniczak 3.