Nielegalne składowisko odpadów w Dąbrowie. Jest akt...

  Nielegalne składowisko odpadów w Dąbrowie. Jest akt oskarżenia. Mieszkańcy woj. śląskiego składowali rakotwórcze i łatwopalne substancje

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Draguła

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Rodzaj i ilość zgromadzonych płynnych odpadów (około 66 tysięcy litrów), a także sposób ich przechowywania (nieszczelne beczki, betonowa niecka) powodowały,
  1/11
  przejdź do galerii

  Rodzaj i ilość zgromadzonych płynnych odpadów (około 66 tysięcy litrów), a także sposób ich przechowywania (nieszczelne beczki, betonowa niecka) powodowały, że zagrożone było życie i zdrowie mieszkańców okolicy, jak również wystąpiło ryzyko istotnego obniżenia jakości wody, powietrza i powierzchni ziemi. ©Mario(o)

  Prokuratura Rejonowa w Opolu skierowała do tutejszego sądu akt oskarżenia przeciwko Sebastianowi M. i Pawłowi T., którym zarzuca nielegalne składowanie odpadów chemicznych na terenie magazynów przy ul. Opolskiej w Dąbrowie.
  W czasie śledztwa ustalono, że dwaj mężczyźni – mieszkańcy województwa śląskiego, w okresie od 4 kwietnia do 7 czerwca tego roku, w dzierżawionych magazynach przy ul. Opolskiej w Dąbrowie, składowali rakotwórcze i łatwopalne substancje chemiczne.

  - Był tam toluen, ksylen, węglowodory alifatyczne oraz terpentyna - wylicza prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Substancje te stanowią produkty uboczne wielu procesów przemysłowych, nie udało się jednak ustalić ich pochodzenia.

  Rodzaj i ilość zgromadzonych płynnych odpadów (około 66 tysięcy litrów), a także sposób ich przechowywania (nieszczelne beczki, betonowa niecka) powodowały, że zagrożone było życie i zdrowie mieszkańców okolicy, jak również wystąpiło ryzyko istotnego obniżenia jakości wody, powietrza i powierzchni ziemi.  - Mogło również dojść do zniszczenia w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach - dodaje prokurator Bar.

  35-letni Sebastian M. został tymczasowo aresztowany, natomiast 38-letni Paweł T. przebywa w zakładzie karnym w związku z odbywaniem wcześniej zasądzonej kary pozbawienia wolności.

  Sprawę rozpozna Sąd Rejonowy w Opolu. Data pierwszej rozprawy nie została jeszcze wyznaczona. Oskarżonym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

  Zobacz: Niebezpieczne chemikalia w Dąbrowie. Policjanci zatrzymali 35-latka podejrzanego o ich nielegalne składowanie, sąd go aresztował

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Jedyne takie walentynki w Opolu!

  Jedyne takie walentynki w Opolu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Wideo