Niemodliński ośrodek kultury oraz zakład opieki zdrowotnej odzyskują dawny blask. Prace pochłoną miliony

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Ośrodek Kultury w Niemodlinie jest docieplany, niebawem otrzyma też nową elewację.
Ośrodek Kultury w Niemodlinie jest docieplany, niebawem otrzyma też nową elewację. Archiwum
Ośrodek Kultury w Niemodlinie jest docieplany, niebawem otrzyma też nową elewację. W ramach remontu powstanie też m.in. podjazd dla niepełnosprawnych.

Dawny blask odzyskuje Ośrodek Kultury w Niemodlinie. - Obecnie trwają prace budowlane związane kolejnym etapem
termommo­dernizacji budynku oraz z dostosowaniem go dla osób niepełnosprawnych - wyjaśnia Artur Pieczarka z Urzędu Miasta i Gminy w Niemodlinie.

W ramach inwestycji wykonane są roboty związane m.in. z dociepleniem ścian, przebudową instalacji centralnego ogrzewania i kotłowni, wymianą oświetlenia, montażem systemu zarządzania energią oraz instalacji wentylacyjnej dla sali widowiskowej oraz konferencyjnej.

- Likwidujemy też bariery architektoniczne, bo powstanie podjazd dla niepełnosprawnych i wykonujemy zabezpieczenia przeciwwilgociowe budynku - informuje Dorota Kon­ce­wicz, burmistrz Niemo­dlina.

Remontu doczekają się też schody, chodniki oraz ogrodzenie.

- Prace w ośrodku kultury mają przyczynić się do oszczędności w zużyciu energii i ograniczenia niskiej emisji, poprawiony zostanie też komfort pracowników oraz gości, a także ogólny wizerunek obie­ktu - dodaje Artur Pieczarka.

Wykonawcą jest firma Polbau z Opola. Gmina Nie­mo­dlina - za pośrednictwem Rybackiej Lokalnej Grupie Działania „Opolszczyzna” - pozyskała dofinansowanie na przebudowę Ośrodka Kultury w Niemodli­nie z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Służba zdrowia też odzyskuje blask

Pełną parą idą też prace przy przebudowie niemodliń­skiego Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Obecnie prowadzone są w dawnej pral­ni szpitalnej i kotłowni, budynku, gdzie obecnie funkcjonuje Zakład Opiekuńczo - Leczniczy oraz w tym, gdzie znajduje się gabinet fizjoterapii ambulatoryjnej, poradnia urazowo-ortopedyczna oraz rentgen.

- Dzięki tym pracom podniesiemy standard opieki nad pacjentami i wzbogacimy pakiet usług rehabilitacyjnych oraz opiekuńczych względem osób chorych, starszych i niepełnosprawnych - mówi Dorota Koncewicz.

Rewitalizacja ma też doprowadzić do polepszenia warunków pracy personelu oraz zwiększenia liczby łóżek dla pacjentów.
Koszt inwestycji to ponad pięć milionów złotych, ponad 3,7 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej, reszta pochodzi z budżetu gminy i zakładu opieki zdrowotnej. Roboty budowlane powinny zakończyć się do końca września 2018 roku.

OPOLSKIE INFO - 04.05.2018

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie