Niepełnosprawni artyści na festiwalu sztuki w Lewinie...

  Niepełnosprawni artyści na festiwalu sztuki w Lewinie Brzeskim

  Zdjęcie autora materiału
  Jarosław Staśkiewicz

  Nowa Trybuna Opolska

  Uczestnicy festiwalu brali udział m.in. w plenerze malarskim pod hasłem "Chodź, pomaluj mój świat".
  1/23
  przejdź do galerii

  Uczestnicy festiwalu brali udział m.in. w plenerze malarskim pod hasłem "Chodź, pomaluj mój świat". ©Jarosław Staśkiewicz

  Kilkanaście warsztatów terapii zajęciowych z całego regionu przyjechało dziś do Lewina Brzeskiego na Festiwal Sztuki Osób Niepełnosprawnych.
  - Tutaj każdy pokazuje to, co umie robić najlepiej - mówi Robert Laszuk, prezes stowarzyszenia „Pomóżmy Im”, które zorganizowało festiwal. - Naszym celem jest pokazanie talentów, kreatywności i wrażliwości osób niepełnosprawnych. Bo to są ludzie szczerzy, prawdziwi i nie ma tu miejsca na udawane emocje.

  - Dlatego chcemy pokazać społeczeństwu, że z osobami niepełnosprawnymi warto przebywać, warto je wspierać, ale nie warto ich wyręczać, bo oni sami tego nie lubią - chcą pokazać, jacy naprawdę są - dodaje Robert Laszuk.


  Uczestnicy festiwalu malowali obrazy, śpiewali wakacyjne przeboje, przy których publiczność świetnie się bawiła i tworzyli efektowne torby na zakupy.

  - To jest ich pomysł, ich praca, wszystko robią samodzielnie i doskonale sobie radzą - chwaliła swoich podopiecznych dekorujących taką torbę Anna Garbowska, terapeuta z WTZ w Kluczborku. - Każdy z nich chce być samodzielny na miarę swoich możliwości i wystarczy tylko odkryć talenty, w który człowiek jest świetny.

  - Na naszym stoisku pokazujemy prace wykonywane przez uczestników warsztatów i nasi podopieczni są niezwykle kreatywni, chętni do pracy. A my tylko musimy dostosować się do ich predyspozycji i cieszyć z każdej kreski i każdego wzoru, który wykonają - mówiła Maria Karaban z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Namysłowie przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Chorych "Nadzieja".

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Wiedza o samorządzie w pigułce

  Wiedza o samorządzie w pigułce

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

  Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018

  Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018