- Ludzie widząc osobę z niepełnosprawnościami, litują się nad nią. To taka nasza naturalna reakcja, jednak z samego politowania nic dobrego się nie dzieje. A nasze współczucie w żaden sposób nie polepsza losu takiej osoby. Z tego powodu chcemy odczarować wizerunek osoby niepełnosprawnej, która do normalnego funkcjonowania potrzebuje pomocnej dłoni i szansy rozwoju - mówi prezeska „Więzi” Małgorzata Kurowska.
Podopiecznymi stowarzyszenia są obecnie także osoby dorosłe, które trafiły tam jeszcze jako dzieci. Z tego powodu tak ważne jest uświadamianie społeczeństwa, że pomocy osoby z niepełnosprawnościami potrzebują często przez całe życie.
- Panuje pewne tabu mówienia o potrzebach osób z niepełnosprawnościami, ale przecież każdy dorosły ma swoje pragnienia i potrzeby, które muszą być zaspakajane dla naturalnego rozwoju. Niestety w Polsce o tym się nie mówi - wyjaśnia prezes
Kurowska.
Stowarzyszenie przygotowało na 2022 rok specjalny kalendarz, w którym główne role odegrali podopieczni „Więzi”, którzy wcielili się w bohaterów „Alicji w Krainie Czarów”.
- Zdjęcia wykonywaliśmy w ratuszu, w ciągu normalnej jego pracy, co powodowało duże zaskoczenie petentów, ponieważ podopieczni byli przebrani w bajeczne i kolorowe stroje - wspomina prezes Kurowska.
Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?