Ladrob to kolejna firma, która przeniosła się do strefy ekonomicznej w Opolu. Przy ulicy Północnej powstała nie tylko siedziba, ale także unikatowe laboratorium.

Ladrob zajmuje się leczeniem, profilaktyką oraz monitoringiem chorób, m.in. na fermach drobiu. Przedstawiciele firmy specjalizują się również w opracowywaniu składu mieszanek paszowych, czy prowadzeniu badań na zlecenie firm produkujących probiotyki dla zwierząt oraz pasze.

Firma ma również własną linię produktów żywieniowych dla zwierząt hodowlanych.
- Przenieśliśmy się do strefy ekonomicznej, bo chcemy się rozwijać - tłumaczy lekarz weterynarii Łukasz Latała, właściciel Ladrobu. - Dlatego zbudowaliśmy nową siedzibę, laboratorium mikrobiologiczne, jest też miejsce na pilotażową linię produkcyjną. Całość kosztuje niecałe 2 miliony złotych.

- Drugim etapem inwestycji będzie uruchomienie masowej produkcji dodatków do pasz, z tym, że to już w nowej hali, którą planujemy postawić na ul. Północnej - dodaje Latała.

Ladrob działa w Opolu już od ponad 20 lat. Laboratorium powstało z inicjatywy prof. dr hab. Adama Latały i inż. zoo-tech. Ireny Latały.

To firma rodzinna prowadzona od 2002 roku przez lek. wet. Łukasza Latałę. W Opolu dla wielu osób Ladrob jest firmą anonimową, ale na rynku producentów żywności to znana i uznana marka.

Przeczytaj też: Województwo opolskie na 8 miejscu w rankingu Małych Europejskich Regionów Przyszłości 2018/2019 według fDi Magazine

- Współpracujemy z wieloma firmami produkującymi mieszanki i koncentraty paszowe, a także z czołowymi producentami pasz i olejów w kierunku monitorowania zanieczyszczeń bakteriami Salmonella - wyjaśnia Latała.

Lepsze mięso w sklepach

Opolskie laboratorium prowadzi też badania dotyczące m.in. skuteczności dezynfekcji skorup jaj konsumpcyjnych przy użyciu aparatu emitującego promieniowanie UV-filtry.

Najnowszy projekt naukowy dotyczy wyeliminowania antybiotyków z leczenia drobiu. Dzięki temu w sklepach mogłoby się pojawić znacznie więcej mięsnych produktów o wysokiej jakości.

- Szukamy alternatywnych metod leczenia i właśnie dlatego opracowujemy receptury preparatów ziołowych i probiotycznych - zdradza Latała.


Zobacz: Opolskie Info [16.01.2018]

POLECAMY: