Niezłe występy naszych lekkoatletów

Agata Furman zajęła 3. miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki.
Agata Furman zajęła 3. miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki. Sławomir Jakubowski
Z dobrej strony zaprezentowali się przedstawiciele naszych klubów na memoriale im. Edwarda Listosa we Wrocławiu.

Najbardziej zadowolony ze swojego występu mógł być Hubert Olczyk. Mający 22 lata zawodnik AZS-u Politechniki Opole zajął 2. miejsce w biegu na dystansie 200 metrów. Wynik jaki osiągnął - 21,82 sek. jest jego nowym rekordem życiowym. Przed nim finiszował tylko Łukasz Krawczuk (Śląsk Wrocław - 21,34 sek.).

Dwie zawodniczki Juvenii Głuchołazy zajęły natomiast miejsca w czołowej dziesiątce w biegu na 400 metrów przez płotki. Trzecia była Agata Furman, której udało się osiągnąć wynik poniżej minuty (59,98 sek.), a na 7. pozycji została sklasyfikowana Anna Szym­kowicz (62,92 sek.)

Na podium oprócz Olczyka i Furman stanęła również sprinterka Katarzyna Siewruk (AZS Politechnika Opole) w rywalizacji w biegu na 100 metrów przez płotki. Miała ona rezultat 13,92 sek.

Na wrocławskich zawodach startowało kilka innych osób z naszego regionu. Warto jeszcze odnotować występ Mireli Kujawy (AZS Politechnika Opole) w biegu na dystansie 800 metrów. Zajęła ona w nim 6. miejsce z czasem 2.13,44. Na 10. pozycji w rywalizacji na 400 metrów sklasyfikowany został wreszcie Błażej Sobczak (AZS Politechnika Opole). Dystans ten przebiegł w czasie 49,77 sek.