Niezwykły mural solidarności z Ukrainą w Kędzierzynie-Koźlu. Podziwia go cała Polska

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
Niezwykły mural z Kędzierzyna-Koźla został zauważony już w całej Polsce.
Niezwykły mural z Kędzierzyna-Koźla został zauważony już w całej Polsce.
Malowidło na ścianie ulicy Przechodniej w Kędzierzynie-Koźlu robi wrażenie w całym kraju. Zdjęcia z nim udostępniają tysiące ludzi. Mural stał się viralem.

Mural w barwach ogarniętej wojną Ukrainy powstał na jednym z budynków przy ulicy Przechodniej. Widoczna na nim dziewczynka nawiązuje do postaci Supermana i symbolizuje nieustępliwość narodu ukraińskiego w walce z rosyjskim najeźdźcą.

Malunek stał się viralem i jest udostępniany przez tysiące ludzi w całej Polsce. Podziw dla artysty wyraził między innymi oficjalny profil facebookowym miasta Kędzierzyna-Koźla.

Kędzierzyn-Koźle to jedno z tych opolskich miast, które najbardziej zaangażowały się w pomoc uchodźcom zza wschodniej granicy. Schronienie w tym mieście znajdują już setki mieszkańców Ukrainy.

Mieszkańcom za ich ofiarność podziękowała już między innymi prezydent Sabina Nowosielska.

Na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego uruchomiono punkty zakwaterowania kryzysowego dla uchodźców, którzy nie mają gdzie się zatrzymać. Takie osoby powinny kontaktować się z koordynatorem akcji pomocowej. Starostwo będzie również podpisywało umowy z przedsiębiorcami, którzy mogą świadczyć usługi noclegowe. Chodzi o właścicieli kwater, hoteli, pensjonatów, zajazdów i obiektów, które są w stanie zapewnić także wyżywienie.

Koordynatorem akcji pomocowej na terenie całego powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego jest Patrycja Palt. Numer telefonu: 534 781 319.

Koordynatorem akcji pomocowej ze strony gminy Kędzierzyn-Koźle jest zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło. Numer telefonu: 506 482 721.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska