Noblista będzie gościem Uniwersytetu Opolskiego

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Noblista w dziedzinie chemii prof. Gerhard Ertl.
Noblista w dziedzinie chemii prof. Gerhard Ertl. Archiwum
Prof. Gerhard Ertl to człowiek nietuzinkowy. Prestiżową nagrodę zdobył w dziedzinie chemii. Oprócz tego jest pianistą amatorem i hodowcą kotów.

Niemiecki chemik i fizyk Nagrodę Nobla otrzymał siedem lat temu za zbadanie procesów chemicznych zachodzących na powierzchniach ciał stałych. Stało się to dokładnie w jego 71. urodziny.

Teraz prof. Gerhard Ertl będzie gościem specjalnym konferencji "Substancje chemiczne w środowisku przyrodniczym", zorganizowanej przez pracowników naukowych Uniwersytetu Opolskiego.

- Bardzo nam zależy na tym, żeby młodzi adepci nauki mieli możliwość kontaktu ze sławami, które dotychczas znali wyłącznie z podręczników - mówi prof. Maria Wacławek z Katedry Biotochnologii i Biologii Molekularnej UO. - Dzięki takiemu spotkaniu będą mogli nie tylko wysłuchać wykładu noblisty, ale również porozmawiać z nim, rozwiać swoje wątpliwości. Liczymy, że będzie to dla nich inspiracją.
Prof. Gerhard Ertl należy do osób zapracowanych, dlatego naukowcy z UO cieszą się, że mimo to znalazł czas, aby pojawić się na konferencji. - Mam nadzieję, że uda się podtrzymać ten kontakt. Bardzo by nas ucieszyło, gdyby zaowocował kolejnymi spotkaniami - mówi prof. Wacławek.

Pasją wielokrotnie nagradzanego prof. Gerharda Ertla jest nie tylko chemia i fizyka. Naukowiec jest również pianistą amatorem i hodowcą kotów.

Konferencja potrwa od 15 do 18 października i będzie odbywała się w Hotelu Ziemowit w Jarnołtówku.

Prof. Ertl będzie miał wykład drugiego dnia konferencji (w czwartek). Ci, którzy nie będą mogli wysłuchać go na żywo, nie muszą się martwić, ponieważ wykład zostanie nagrany i udostępniony na stronie www.uni.opole.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska