"Noc Łazików" w PSP 10 w Nysie. O elektromobilności, zielonej energii i ochronie środowiska uczyli się poprzez zabawę

Anna Gryglas
Anna Gryglas
W piątek ( 17 maja) w ramach cyklu tych spotkań odbyła się niestandardowej lekcji. W Szkole Podstawowej nr 10 w Nysie odbyła się „Noc Łazików”, czyli zajęcia edukacyjne przeprowadzone w późnych godzinach wieczornych.
W piątek ( 17 maja) w ramach cyklu tych spotkań odbyła się niestandardowej lekcji. W Szkole Podstawowej nr 10 w Nysie odbyła się „Noc Łazików”, czyli zajęcia edukacyjne przeprowadzone w późnych godzinach wieczornych. Anna Gryglas
Trwa druga edycja projektu edukacyjnego Umicore „Baterie doładowują naszą codzienność”. Celem inicjatywy jest podnoszenie świadomości młodzieży z Nysy i okolic na temat elektromobilności, zielonej energii oraz ochrony środowiska. W piątek w PSP 10 w Nysie odbyły się wyjątkowe zajęcia.

W ramach programu uczniowie trzech placówek: Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie, Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goświnowicach uczestniczą w dodatkowych zajęciach lekcyjnych, praktycznych eksperymentach oraz budowie miniaturowych urządzeń elektrycznych.

Nauka przez zabawę

W piątek ( 17 maja) w ramach cyklu tych spotkań odbyła się niestandardowej lekcji. W Szkole Podstawowej nr 10 w Nysie odbyła się „Noc Łazików”, czyli zajęcia edukacyjne przeprowadzone w późnych godzinach wieczornych. Zadaniem uczniów było skonstruowanie solarnego łazika z części. W drugim etapie urządzenia pokonywały specjalnie przygotowane przez młodzież tory przeszkód.

Jako inicjator programu Umicore odwiedził uczestników projektu – uczniów i pedagogów – aby porozmawiać o ich spostrzeżeniach oraz zapytać, jak oceniają całą inicjatywę.

– Zależy nam, aby pakiety edukacyjne były dostosowane do potrzeb i zainteresowań uczniów, dlatego ich opinie są dla nas bardzo ważne. Nasz cel został osiągnięty. Podczas spotkań z młodzieżą i nauczycielami zebraliśmy wiele cennych sugestii, które na pewno weźmiemy pod uwagę, realizując kolejne edycje projektu – mówi Alicja Stafford, Communication Manager w Umicore Battery Materials Poland oraz koordynatorka projektu.

Jak projekt oceniają nauczyciele?

- Projekt pięknie wkomponował się w tematykę tego, co robimy na co dzień. Same dzieci bardzo chętnie biorą udział w zajęciach, co zresztą widać podczas tych zajęć. Dzisiejsza „Noc Łazików” jest podsumowaniem cyklu warsztatów, które prowadziłyśmy w grupach – mówi Magdalena Gaborska, nauczyciel chemii w PSP 10.

Partnerem projektu edukacyjnego Umicore „Baterie doładowują naszą codzienność” jest Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie. Dr inż. Piotr Chwastyk, prorektor nyskiej Akademii mówi, że udział w projekcie był dla uczelni nie lada wyzwaniem.

- Na co dzień mamy dorosłych słuchaczy, tutaj trzeba było przygotować materiały dla dzieci i tak przekazać wiedzę, aby zachęcić je do zgłębiania tematu. To była nie lada wyzwanie, ale też bardzo dobrze się przy tym bawiliśmy. Obserwując zaangażowanie tych młodych ludzi tutaj myślę, że nam się to udało. Nie ma nic lepszego niż nauka przez zabawę – mówił prorektor.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska