reklama

Nominacja Gabrieli Tomik na wiceministra wstrzymana

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
Zaktualizowano 
Gabriela Tomik miała objąć stanowisko w resorcie gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej.
Gabriela Tomik miała objąć stanowisko w resorcie gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej. Archiwum
Gabriela Tomik nie trafi do rządu do czasu wyjaśnienia ciążących na nią zarzutów prokuratorskich. Może to potrwać pół roku.

Nominacja dla Gabrieli Tomik na stanowisko wiceministra w resorcie gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej została wstrzymana w ostatniej chwili. Stało się to tuż po tym, jak Prokuratura Okręgowa w Opolu poinformowała Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, że na byłej wicestaroście Kędzierzyna-Koźla ciążą zarzuty dotyczące niedopełnienia obowiązków nadzoru nad urzędnikami.

- Gabriela Tomik nie odebrała powołania i nie jest wiceministrem, nie będzie miała powołania do czasu rozstrzygnięcia tej sprawy - poinformowała Elżbieta Witek, rzeczniczka rządu PiS. - Sprawa dotyczy jej działalności w samorządzie. Poczekamy. Nie będzie wiceministrem do czasu rozstrzygnięcia.

Rozżalenia całą sprawą nie kryją członkowie tak zwanej Rady Kapitanów, czyli Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Żeglugi Śródlądowej i Dróg Wodnych. Wydała ona oficjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym podkreśla, że Tomik to wybitny fachowiec w dziedzinie żeglugi śródlądowej. - Gdy pani Tomik została pełnomocnikiem do spraw Odry przy prezydencie miasta Kędzierzyn-Koźle, środowisko żeglugowe otrzymało mocne wsparcie samorządowe dla swoich działań - przypomina kpt. Czesław Szarek, prezes Rady Kapitanów.

Rada chce też jak najszybszego zakończenia śledztwa. - Domagamy się szybkiego wyjaśnienia sprawy, z powodu której na pani Tomik ciążą zarzuty, gdyż uważamy, iż jest to nieporozumienie, a jedynie przewlekłe prowadzenie dochodzenia nie pozwala na oczyszczenie Gabrieli Tomik ze wszelkich podejrzeń - podkreśla kpt. Szarek.

Jak tłumaczy prok. Lidia Sieradzka z Prokuratury Okręgowej w Opolu, śledztwo zostało niedawno przedłużone na kolejne pół roku.

Sprawa dotyczy nielegalnego wydobycia piasku i żwiru na terenie wsi Dębowa (gm. Reńska Wieś). Z ustaleń prokuratury wynika, że podczas budowy stawów hodowlanych wydobyto bez wymaganej koncesji nawet 30 tysięcy ton piasku i żwiru.

W wyniku błędów urzędników inwestor miał uniknąć wysokich opłat eksploatacyjnych na kwotę nie mniej niż 594 tysiące złotych. Zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych usłyszała była kierownik wydziału ochrony środowiska kędzierzyńskiego starostwa Helena K. oraz inspektorzy Sebastian R. i Andrzej G., a także Gabriela Tomik, która była w tym czasie wicestarostą powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Tym samym powinna była sprawować nadzór nad wydziałem ochrony środowiska.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 41

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
POpaprani

Kwik, kwik i chrum, chrum. Oderwali nam nasze nienażarte ryje od koryta.

G
Gość
W dniu 02.12.2015 o 05:44, Gość napisał:

Prawda jest taka,że w każdej partii oprócz porządnych i przyzwoitych ludzi znajdą się szuję,które dla "koryta" zrobią każde świństwo,dlatego takie jednostki trzeba eliminować ze struktur partyjnych zarówno PO,SLD jak i PiS. Po "wypraniu" widać jakie brudy wyciągamy z pralki oprócz tych snieżnobiałych charakterów.PiS przed wyborami samorządowymi w K-K w 2014  zrobiło co się zowie czystkę,widać po tej nominacji,że nie do końca skoro przez takie gęste sito ktosik "polecił "  koleżankę pana Tomasza Wantuły,który stworzył w 2010r koalicję MN,PO i KWW TW(folwark bizantyjskiego dworu)  na wiceministra aby skompromitować nie tylko PiS ale przede wszystkim  Premier RP Panią Beatę Szydło w oczach Polaków.A może w tej nominacji sitwie chodziło o to aby prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie sprzedaży po zaniżonej cenie działki (Bębowa) na której działała nielegalna  kopalnia żwiru,żwiru potrzebnego dla wykonawcy robót  budowlanych na Pogorzelcu.Jak pisały media "żwirownia na rozbiórkę"tak by mozna określić to intratne -kokosowe przedsięwzięcie bez odpowiednich  koncesji,bez zezwoleń,bez opłat i podatków  pod nosem i za przyzwoleniem wójta,starosty , wymiaru sprawiedliwości i wielu innych kompetentnych urzędów.Nasuwa się logiczne pytanie kto na tym jawnym przekręcie zarobił,że chciał  ukręcenia tej sprawy?Bo mieszkańcy doskonale wiedzieli co się  stało z tysiącami ton piasku ,czego następstwem było powiadomienie w 2011r o niezgdnym  z prawem działaniu inwestora pismami do wójta,starosty,Powiatowego Inspektora Budowlanego,policji,Urzędu Górniczego.Ale o dziwo starosta nie odpowiedział na ten apel o  nielegalnej eksploatacji.Dlaczego w tym temacie jest TABU- może nam odpowie na to pytanie zarówno były starosta jak i wicestarosta,którą chciano na wiceministra w rządzie PiS?O tym procederze dowiedziała się cała Polska może zatem przyśpieszy to działanie Temidy,która  zawsze widzi wszystko jeżeli chodzi o zwykłego szarego Polaka,a jest ślepa jeżeli chodzi o lokalnych bandytów w białych kołnierzykach  zbijających forsę na przestępczych procederach.

 

G
Gość

A ruda minister powołała na stanowisko szefa OHP surmacza, który polecił policjantom dostarczyć na dworzec "wieśmaki" dla rudej właśnie (2006r.) Szerzy się buractwo...

G
Gość
W dniu 01.12.2015 o 14:33, Gość napisał:

Do # 36, pis nadal uważa się za partię kryształowo czystą, niewinną? Tylko ślepi, głusi i analfabeci nie dostrzegają tego co robi pis wbrew prawu. Ta partia nie jest w swoich poczynaniach lepsza od np.: kleru pełnego obłudy, hipokryzji oszustów, p....... I jedni i drudzy często "bywają" w świątyniach.

Prawda jest taka,że w każdej partii oprócz porządnych i przyzwoitych ludzi znajdą się szuję,które dla "koryta" zrobią każde świństwo,dlatego takie jednostki trzeba eliminować ze struktur partyjnych zarówno PO,SLD jak i PiS. Po "wypraniu" widać jakie brudy wyciągamy z pralki oprócz tych snieżnobiałych charakterów.

G
Gość

Do # 36, pis nadal uważa się za partię kryształowo czystą, niewinną? Tylko ślepi, głusi i analfabeci nie dostrzegają tego co robi pis wbrew prawu. Ta partia nie jest w swoich poczynaniach lepsza od np.: kleru pełnego obłudy, hipokryzji oszustów, p....... I jedni i drudzy często "bywają" w świątyniach.

G
Gość
W dniu 30.11.2015 o 22:57, Alicja z UK napisał:

A pan Mariusz Kamiński czym jest? Kobieta z zarzutami prokuratorskimi kandydując na fotek wiceministra jest podłożeniem świni pani premier.A człowiek z wyrokiem skazującym mianowany ministrem. Jak to nazwiesz? Pani Tomik nie jest znajomą prezydenta i to przesądziło a nie jakieś tam zarzuty.Taka prawda.

Bez porównania jest wyrok polityczny wydany na Pana Mariusza Kamińskiego z PiS   z tym co zrobiła  na oczach naszego miasta członkini koalicji MN,PO z KWW TW "skacząca" ze stołka na stołek tylko dlatego,że jest koleżanką  byłego prezydenta Tomasza Wantuły,która to  nigdy nie była ani członkiem ani sympatykiem PiS. KWW TW zwalczał   tych,którzy startowali w wyborach samorządowych AD 2014r z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwość.

Alicjo mam do Ciebie jedno pytanie dlaczego wyrokami  Temidy nie zakończyła się afera kelnerska  bo wydawało się, że ujawnienie afery taśmowej doprowadzi do ostatecznej kompromitacji Platformy? A była tylko" kosmetyczna " zmiana premiera. Afera taśmowa pogłębiła jeszcze poczucie degeneracji układu rządzącego. Rzeczywistość była jednak taka, że zdecydowana większość ministrów to byli  ludzie, którzy kontynuują pełnienie swoich funkcji. A ci „nowi” zdążyli się już wcześniej skompromitować"

Jakoś o tym Alicjo przemilczałaś-a szkoda!

 

A
Alicja z UK
W dniu 30.11.2015 o 05:38, Gość napisał:

Wystarczającą ilość epitetów podałeś w swoim kometarzu,z których nic nie wynika-prawdą  niezaprzeczalną jest,że ktoś chciał podłożyć zwyczajną świnię Pani Premier Beacie Szydło rekomendując osobę,która ma zarzuty prokuratorskie,która działała w koalicji PO,MN KWW TW(wicestarosta w Starostwie K-K,po utracie zatrudnienie u prezydenta Tomasza Wantułu w UM)koalicji, z którą obywatelom kojarzą się umarzane przez prokuraturę kolejne afery, nepotyzm, klientelizm,rozdawalnictwo stołków w UM,jednostkach gminnych i synekur w RN.Czyli służenie jednemu celowi PRYWACIE mając w głębokim powaźaniu służbę mieszkańcom.Czego dobitnym przykładem jest NIEMOC w utworzeniu Hospicjum czy reaktywacji ZOL,który ktoś tam w starostwie  za panowania koalicji MN z SLD zlikwidował( działkę,budynki i park  w Sławięcicach sprzedał za miliony złotych) bo nie dało się zarabiać na zniedołężniałych  starzykach.Czas aby zamiast załatwiania prywatynych interesików,które są widoczne na każdym kroku   radni,prezydent i starosta zaczęli coś robić dla umierających mieszkańców i schorowanych staruszków  z gminy i powiatu  kędzierzyńsko-kozielskiego.

A pan Mariusz Kamiński czym jest? Kobieta z zarzutami prokuratorskimi kandydując na fotek wiceministra jest podłożeniem świni pani premier.A człowiek z wyrokiem skazującym mianowany ministrem. Jak to nazwiesz? Pani Tomik nie jest znajomą prezydenta i to przesądziło a nie jakieś tam zarzuty.Taka prawda.
G
Gość
W dniu 30.11.2015 o 17:58, Gość napisał:

# 23 co to groźba, cieciu malinowy?

myślę że stwierdzenie, a że wasz koniec bliski to fakt niepodważalny

G
Gość

# 23 co to groźba, cieciu malinowy?

G
Gość
W dniu 30.11.2015 o 05:38, Gość napisał:

Wystarczającą ilość epitetów podałeś w swoim kometarzu,z których nic nie wynika-prawdą  niezaprzeczalną jest,że ktoś chciał podłożyć zwyczajną świnię Pani Premier Beacie Szydło rekomendując osobę,która ma zarzuty prokuratorskie,która działała w koalicji PO,MN KWW TW(wicestarosta w Starostwie K-K,po utracie zatrudnienie u prezydenta Tomasza Wantułu w UM)koalicji, z którą obywatelom kojarzą się umarzane przez prokuraturę kolejne afery, nepotyzm, klientelizm,rozdawalnictwo stołków w UM,jednostkach gminnych i synekur w RN.Czyli służenie jednemu celowi PRYWACIE mając w głębokim powaźaniu służbę mieszkańcom.Czego dobitnym przykładem jest NIEMOC w utworzeniu Hospicjum czy reaktywacji ZOL,który ktoś tam w starostwie  za panowania koalicji MN z SLD zlikwidował( działkę,budynki i park  w Sławięcicach sprzedał za miliony złotych) bo nie dało się zarabiać na zniedołężniałych  starzykach.Czas aby zamiast załatwiania prywatynych interesików,które są widoczne na każdym kroku   radni,prezydent i starosta zaczęli coś robić dla umierających mieszkańców i schorowanych staruszków  z gminy i powiatu  kędzierzyńsko-kozielskiego.

a skąd ta kwota miliony złotych ja słyszałam o 300 tysiącach za całość.

G
Gość
W dniu 28.11.2015 o 13:04, Gość napisał:

Czyli jesteś błędem statystycznym, którego nie bierze się pod uwagę i dysortografikiem.A co ma oznaczać, że i na mnie przyjdzie czas?Trochę zawiało od ciebie infantylizmem.

Wystarczającą ilość epitetów podałeś w swoim kometarzu,z których nic nie wynika-prawdą  niezaprzeczalną jest,że ktoś chciał podłożyć zwyczajną świnię Pani Premier Beacie Szydło rekomendując osobę,która ma zarzuty prokuratorskie,która działała w koalicji PO,MN KWW TW(wicestarosta w Starostwie K-K,po utracie zatrudnienie u prezydenta Tomasza Wantułu w UM)koalicji, z którą obywatelom kojarzą się umarzane przez prokuraturę kolejne afery, nepotyzm, klientelizm,rozdawalnictwo stołków w UM,jednostkach gminnych i synekur w RN.

Czyli służenie jednemu celowi PRYWACIE mając w głębokim powaźaniu służbę mieszkańcom.

Czego dobitnym przykładem jest NIEMOC w utworzeniu Hospicjum czy reaktywacji ZOL,który ktoś tam w starostwie  za panowania koalicji MN z SLD zlikwidował( działkę,budynki i park  w Sławięcicach sprzedał za miliony złotych) bo nie dało się zarabiać na zniedołężniałych  starzykach.

Czas aby zamiast załatwiania prywatynych interesików,które są widoczne na każdym kroku   radni,prezydent i starosta zaczęli coś robić dla umierających mieszkańców i schorowanych staruszków  z gminy i powiatu  kędzierzyńsko-kozielskiego.

G
Gość

Czyli jesteś błędem statystycznym, którego nie bierze się pod uwagę i dysortografikiem.

A co ma oznaczać, że i na mnie przyjdzie czas?

Trochę zawiało od ciebie infantylizmem.

G
Gość
W dniu 27.11.2015 o 20:56, Gość napisał:

Jesteś błędem statystycznym, którego nie bierze się pod uwagę. Na dodatek albo jesteś dysortografikiem, albo nie skończyłeś nawet OHP-u.

nawet dwie magisterki + cóś jeszcze a ty kolego ? powolutku nie pultaj się tak i na ciebie przyjdzie czas

G
Gość

Jesteś błędem statystycznym, którego nie bierze się pod uwagę. Na dodatek albo jesteś dysortografikiem, albo nie skończyłeś nawet OHP-u.

G
Gość
W dniu 27.11.2015 o 15:00, Gość napisał:

W przyzwoitość i normy tej partii to już nikt nie wierzy.

piełdolisz a ja wierzę i co mi zrobisz 

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3