Nowa specjalność dla filologów angielskich na UO. We współpracy z Nutricią

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Absolwent nowej specjalności zdobędzie umiejętność swobodnego posługiwania się językiem angielskim w mowie i w piśmie na poziomie C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.
Absolwent nowej specjalności zdobędzie umiejętność swobodnego posługiwania się językiem angielskim w mowie i w piśmie na poziomie C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. archiwum nto
Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego uruchamia we współpracy z firmą Nutricia nową specjalność na kierunku filologia angielska – język angielski w biznesie, specjalizacja język angielski w zakładzie produkcyjnym.

Utworzenie tej specjalizacji w Instytucie Filologii Angielskiej jest reakcją na zapotrzebowanie firmy partnerskiej Nutricia - informują przedstawiciele uczelni.

Program studiów na poziomie licencjackim powstał w konsultacji z firmą i będzie umożliwiał studentom zdobycie wiedzy oraz uzyskanie szeregu kompetencji, które pomogą im w sprawnym i efektywnym funkcjonowaniu w zakładzie produkcyjnym. Kształcenie na tej specjalizacji będzie miało profil praktyczny, co oznacza, że część zajęć odbędzie się w siedzibie firmy partnerskiej – łącznie kształcenie praktyczne oferowane przez firmę Nutricia obejmie 450 godzin.

Czego będzie można się nauczyć podczas tych studiów? Absolwent zdobędzie umiejętność swobodnego posługiwania się językiem angielskim w mowie i w piśmie na poziomie C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Będzie też dysponował wiedzą z sektora biznesowego i potrafił komunikować się w kontekście biznesowym wymagającym znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie.

Studenci, którzy uzyskają tytuł licencjata ze specjalizacji Business English in a manufacturing company będą przygotowani do pracy w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych, jednostkach projektowych, gospodarczych oraz administracyjnych, w których wymagane są zdolności analityczne i organizacyjne, a także wiedza z zakresu techniki, podstaw ekonomii i informatyki.

Absolwenci będą mieli szanse na znalezienie zatrudnienia w działach zajmujących się planowaniem, zarządzaniem produkcją i projektami czy logistyką.

Jednocześnie studia I stopnia będą przygotowywały do podjęcia dalszego kształcenia na studiach II stopnia na kierunku Filologia, specjalność język biznesu lub na innych kierunkach i specjalnościach filologicznych czy administracyjnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska