Nowa wiata w Krapkowicach

Materiał partnera zewnętrznego

Przy ul. 3 Maja na wysokości ciepłowni mieszkańcy os. Sady, a także ul. K. Miarki tzw. „Abisyni” i Odrowąża mogą korzystać z nowej wiaty przystankowej w kierunku Opola.

Wiata powstała na prośbę mieszkańców zarówno gminy Krapkowice, jak i gminy Gogolin (Odrowąża). Jej koszt to blisko 6000 zł. Środki pochodziły z budżetu gminy Krapkowice. Teraz miejsca przystankowe w tej części ul. 3 Maja są zadaszone w obu kierunkach.

Kolejnym etapem będzie wykonanie oświetlenia przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem pionowym. Zamontowane zostaną też aktywne znaki drogowe i sygnalizatory z pulsującym światłem. Pojawi się także zasilany solarnie radarowy wyświetlacz prędkości. W planach jest także oświetlenie tego odcinka drogi.

Pod koniec lutego burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura złożył wniosek o dofinansowane modernizacji m.in. tego przejścia w ramach programu RAZEM BEZPIECZNIEJ - edycja 2020. Na początku marca nasz wniosek, jako jeden z 20 w województwie opolskim, został zarekomendowany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska