Nowe rozdanie piłkarek z Głogówka

Piłkarki z Głogówka z pucharem i srebrnymi medalami za poprzednie rozgrywki halowej ekstraklasy. Klubowe
Pod nowym szyldem, w nowej hali, ale w starym składzie kolejny sezon w ekstraklasie futsalu kobiet rozpoczęły piłkarki z Głogówka.

W tym sezonie nasz zespół połączył siły ze Strzelcem Gorzyczki i w tamtejszej sali będzie rozgrywał swoje spotkania. To zabieg promocyjny, mający na celu popularyzację piłki halowej kobiet, ale także decyzja, która pozwoliła obrońcy srebrnego medalu w ogóle wystartować w rozgrywkach. Zespół opiera się wciąż na opolskich piłkarkach grających na dużych boiskach w 1 lidze w zespole Rolnika B Głogówek, a jedyną nową twarzą jest Katarzyna Bąk z Polonii Poraj.

Przed pierwszym meczem z GKS-em Futsal Tychy nasze zawodniczki otrzymały puchar oraz srebrne medale za 2. miejsce w poprzednim sezonie, a następnie przystąpiły do gry. Od pierwszych minut rywalki z zespołu beniaminka głównie koncentrowały się na defensywie, czekając na przechwyt i szybki atak. Okazji wielu nie miały, a na pierwsza bramkę kibice musieli czekać do 7 min.

Wówczas dalekim wyrzutem Magdalena Religa zagrała do Emilii Pawłowskiej, ta z kolei do Ilony Sotor, która pokonała bramkarkę. Zaledwie 3 minuty później Anna Suchanek wykorzystując asystę Sandry Sukiennik, a w 11. minucie nasze zdobyły dwa gole. Aleksandra Dubiel trafiła po podaniu Kingi Ejzel, a Emilii Pawłowskiej, po asyście Katarzyny Rudner. Swoją pierwszą bramkę zdobyła też Bąk.

Po zmianie stron debiutująca w rozgrywkach drużyna z Tychów z minuty na minutę grała coraz odważniej i została nagrodzona dwoma bramkami, ale wygrana "Rolniczek" nie była zagrożona. Stworzyły sobie one kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku jednak bardzo dobrze interweniowała bramkarka gości. Skapitulowała jeszcze tylko raz.

Strzelec RB. Gorzyczki Głogówek - GKS Futsal Tychy 6-2 (5-0)

1-0 Sotor - 7., 2-0 Suchanek - 10., 3-0 Dubiel - 11., 4-0 Pawłowska - 11., 5-0 Bąk - 19., 5-1 Płoskonka - 23., 6-1 Rudner - 32., 6-2 Koczar - 34.
Strzelec: Religa, Kołodziejska - Pawłowska, Rudner, Sotor, Bąk, Sukiennik, Suchanek, Kiersztajn, Hadelko, Globisz, Kościelniak, Dubiel, Ejzel.