Nowe staże i szkolenia dla studentów finansów i rachunkowości w Nysie

Materiały uczelni
Dzięki dodatkowym zajęciom studenci z Nysy będą ćwiczyć umiejętność pracy w grupie.
Dzięki dodatkowym zajęciom studenci z Nysy będą ćwiczyć umiejętność pracy w grupie. Fot. archiwum uczelni
W ramach realizacji programu PO WER 3.1 studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie nabędą nowe umiejętności niezbędne w sektorze usług dla biznesu.

Studenci kierunku finanse i rachunkowość PWSZ w Nysie podnoszą swoje kompetencje i umiejętności, dostosowując je do potrzeb i wymogów współczesnego rynku pracy.

Celem nowego projektu jest wykształcenie dyplomowanych specjalistów dla sektora usług dla biznesu (np. BPO, SSC, IT, R&D). Nowe, dodatkowe możliwości kształcenia otwierają się dzięki realizacji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie programu PO WER 3.1.

Projekt realizowany na Wydziale Nauk Ekonomicznych zatytułowano „Prometejska podpowiedź: kształcenie kadr dla sektora usług dla biznesu na kierunku finanse i rachunkowość w PWSZ w Nysie.”

Kwalifikacje są ważne

Absolwenci kierunku finanse i rachunkowość kształceni zgodnie ze zmodyfikowanym programem studiów, wyposażeni w dodatkowe kwalifikacje zawodowe i kompetencje (językowe, analityczne, umiejętność pracy w grupie, komunikacyjne, zawodowe, w zakresie przedsiębiorczości, informatyczne) oraz realizujący staże w sektorze usług dla biznesu będą stanowiąc duży potencjał rozwojowy dla gospodarki. Nyski projekt podnoszenia kompetencji wśród studentów dotyczy dostosowania i realizacji programu studiów na kierunku finanse i rachunkowość do potrzeb rynku pracy.

Staże w biznesie

Od października w nyskiej uczelni planowane będą także dla studentów trzymiesięczne programy stażowe w sektorze usług dla biznesu.

W projekt włączeni zostali także pracodawcy i kadry. Planowana jest organizacja szkoleń i wizyt studyjnych w korporacjach oferujących usługi dla biznesu. Okres realizacji projektu wynosi 42 miesiące i potrwa do 30 września 2023 roku.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska