Nowi doktorzy i doktorzy habilitowani na Uniwersytecie Opolskim

Anna Konopka
Anna Konopka
Uroczystość nadania promocji odbyła się w siedzibie Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego przy ul. Drzymały.
Uroczystość nadania promocji odbyła się w siedzibie Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego przy ul. Drzymały. Sławomir Mielnik
Teraz to w was jest przyszłość naszej uczelni - mówił prof. dr hab. Marek Masnyk, rektor uczelni podczas uroczystości w piątek (2 czerwca). Promocje odebrało 40 doktorów i doktorów habilitowanych.

- Promocja doktorów i doktorów naukowych to naukowe żniwa i podsumowanie plonów na Uniwersytecie Opolskim - mówił prof. dr hab. Marek Masnyk, rektor UO.

- Ten dyplom potwierdza wasz awans naukowy, badanie trudnego i skomplikowanego świata. Teraz to w was jest przyszłość tej uczelni. Gratuluję wam sukcesu, który jest też częścią sukcesu waszych mistrzów i promotorów prac.

Po przemówieniu rektora odbyło się m.in. ślubowanie nowych doktorów i doktorów habilitowanych, wręczenie dyplomów i odznaczeń państwowych. Od piątku na uniwersytecie jest 32 nowych doktorów.

- Moja praca dotyczy serwisów społecznościowych, zwłaszcza Facebooka. Podczas badań skupiłam się na osobach, które nie mają kont w takich serwisach - mówi Malwina Popiołek, doktor nauk społecznych na UO. - Głównym powodem korzystania z Facebooka niekoniecznie jest chęć podtrzymywania relacji międzyludzkich, a dostęp do informacji. Nie korzystając z tego serwisu jesteśmy pozbawieni strumienia wiadomości, które w społeczeństwie informacyjnym są nam potrzebne, pozwalają nam funkcjonować na co dzień. Korzystanie z Facebooka powoli przestaje być dziś być wyborem, a staje się niestety koniecznością - dodaje.

Uczelnia wzbogaciła się też o 8 doktorów habilitowanych.

- Finałem mojej pracy była biografia Gabriela Narutowicza, pierwszego prezydenta II Rzeczypospolitej - mówi dr hab. Marek Białokur z Instytutu Historii UO.

- Wcześniej zajmowałem się problematyką m.in. polsko-czechosłowacką, dydaktyką historii. Historia była moim ulubionym przedmiotem już w szkole podstawowej. Okres, który szczególnie mnie interesuje to końców XIX i XX wieku. Badanie przeszłości to wspaniała przygoda. Bez historii by nas nie było - podsumował.

ZOBACZ MAGAZYN "INFO Z POLSKI" [2.06.2017]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska