Nowi księża w diecezji opolskiej. Do jakich parafii trafią?

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Święcenia kapłańskie w Katedrze Opolskiej.
Święcenia kapłańskie w Katedrze Opolskiej. KOG
W sobotę w sześciu kościołach w diecezji opolskiej biskupi Andrzej Czaja, Rudolf Pierskała i Paweł Stobrawa konsekrowali na kapłanów 7 diakonów, absolwentów opolskiego seminarium duchownego. Po święceniach wszyscy oni otrzymali dekrety kierujące ich do pracy w parafiach.

Ks. Łukasz Labusga pochodzi z Mechnic, z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej został mianowany wikariuszem parafii Św. Michała Archanioła w Prudniku.

Ks. Paweł Leżuch pochodzi z parafii Trójcy Świętej w Kujawach. Będzie wikarym w parafii Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu.

Ks. Kamil Wocka z parafii św. Józefa Robotnika w Opolu – Wrzoskach został posłany do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.

Ks. Damian Sklorz pochodzi z parafii św. Joachima i Anny w Dziewkowicach. Został mianowany wikariuszem w parafii Bożego Ciała w Oleśnie.

Ks. Marcin Jaśkowski z parafii św. Jana Chrzciciela w Raciborzu na Ostrogu będzie wikariuszem w parafii Św. Józefa w Opolu – Szczepanowicach.

Ks. Krzysztof Kurzeja pochodzi z parafii Wniebowzięcia NMP w Kępnicy. Został posłany do pracy wikariusza w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.

Ks. Szymon Supel z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha w Grodźcu został mianowany wikarym w parafii św. Mikołaja w Krapkowicach.

Dzisiaj święcenia kapłańskie w diecezji opolskiej. Oto sylwe...

Dekrety te wchodzą w życie z dniem 26 sierpnia 2020 r. Nowi wikariusze rozpoczną posługę w nowych parafiach w ostatnich dniach wakacji, by mogli wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego podjąć także pracę katechetów w szkołach.

- Do tego czasu na pewno nie będą bezczynni – mówi ks. dr Joachim Kobienia, sekretarz biskupa opolskiego. - Choć trochę wolnego czasu dostaną, choćby po to, by w dekanacie lub w zaprzyjaźnionych parafiach mogli odprawiać msze św. i udzielać prymicyjnego błogosławieństwa. Otrzymają także – tak było również w poprzednich latach - dekrety na zastępstwa wakacyjne za księży nieobecnych w parafiach z powodu urlopu lub do pomocy księżom schorowanym. Wielu młodych kapłanów zawsze angażuje się w różne działania wakacyjne – wyjazdy oazowe, rekolekcje dla młodzieży itp. Na tyle, na ile pozwoli na to panująca wciąż pandemia, tegoroczni nowo wyświęceni księża też będą takie aktywności z pewnością podejmować.

od 12 lat
Wideo

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska