Nowoczesna rehabilitacja dla każdego

Artykuł sponsorowany

Centrum Zdrowia Rewital w Opolu to placówka rehabilitacyjna. Kadrę stanowią świetnie wykształceni i doświadczeni fizjoterapeuci. Pomagamy wyleczyć lub zachować zdrowie wszystkim, którzy doznali kontuzji, mają schorzenia z racji wieku lub chcą działać profilaktycznie. Zapraszamy osoby pracujące przy komputerze jak i wykonujące prace fizyczne, osoby starsze, sportowców oraz dzieci. Dobierając indywidualny program terapii dla każdego Pacjenta, gwarantujemy sukces w pełnym powrocie do zdrowia. Stosujemy wyłącznie skuteczne metody rehabilitacji, uznane na całym świecie. Korzystając z naszych metod mamy pewność, że zabiegi przyniosą efekty w jak najkrótszym czasie.

Brak aktywności ruchowej, wiek, schorzenia, problemy pooperacyjne i pourazowe powodują, że w życiu człowieka pojawia się ból. Rodzi się pytanie, jak sobie z nim poradzić? Pomocy należy szukać u specjalistów. Rewital to ośrodek oferujący rehabilitację w Opolu, w którym specjaliści na co dzień pomagają odzyskać pacjentom utraconą sprawność.

Zgłaszając się na zabiegi, masz sprecyzowane potrzeby i oczekiwania. Dla specjalistów z Rewital spotkania z Pacjentami to coś więcej niż wykonanie masażu. Trafiając do nas masz gwarancję, że kompleksowo podejdziemy do Twojego problemu. Proponujemy badania, konsultacje i tylko te działania, których przeprowadzenie przynosi efekty. Łączymy zabiegi manualne z fizykoterapią, która przyśpiesza cały proces rehabilitacyjny. Ponadto dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, dlatego nasi Pacjenci poznają cały obraz swojej dolegliwości.

Posiadamy nowoczesny sprzęt obsługiwany przez specjalistów. To właśnie w ich rękach leży zdrowie pacjentów, a dzięki swojemu doświadczeniu i kompetencjom oraz profesjonalnemu podejściu do wykonywanych zabiegów możliwe jest przywrócenie im sprawności.

– ZADBAMY O CIEBIE RÓWNIEŻ W TWOIM DOMU –
TERAPIA DOMOWA TO IDEALNE POŁĄCZENIE TELEREHABILITACJI I TELEMEDYCYNY

Terapia Domowa – jest kompleksowym rozwiązaniem dla osób, które chcą lub są zmuszone zadbać o swoje zdrowie w warunkach domowych. Szczególnie zalecana jest osobom cierpiącym na choroby przewlekłe, zażywających w sposób ciągły środków przeciwbólowych, po operacjach ortopedycznych i nie tylko. Zdajemy sobie sprawę, że ciągłe przyjeżdżanie do naszych poradni jest niemożliwe lub po prostu uciążliwe. Poprzez Terapię Domową skracamy maksymalnie pobyt w Naszej placówce.

Terapia – pozwala na kontynuację zabiegów, ćwiczeń oraz innych zaleceń w wygodnych warunkach domowych jednak pod ciągłą opieką specjalistów fizjoterapii.

Naszym nadrzędnym celem jest pozbycie się bólu, dolegliwości, nie domagań, wspomaganie rekonwalescencji, przyspieszenie procesów regeneracyjnych, profilaktyka zdrowotna oraz ogólna poprawa samopoczucia.

BADANIE ABI - DIAGNOSTYKA PRZEPŁYWÓW

Jeżeli zaczynają dokuczać nam ciężkie nogi, mamy cukrzycę, palimy papierosy, skończyliśmy 45 lat, nie jesteśmy w stanie przejść więcej niż 100-200 metrów, pojawiły się żylaki, pajączki, cierpimy na wysokie ciśnienie to warto sprawdzić czy wszystko w porządku.

Zapraszamy na diagnostykę układu krążenia w kierunku zwężenia tętnic obwodowych kostka-ramię. Bezinwazyjne, proste i bezpieczne badanie.

Badanie kosztuje 49 zł, ale dla osób posiadających Opolską Kartę Seniora badanie jest BEZPŁATNE!

Urządzenie automatycznie wylicza wskaźnik kostka–ramię na podstawie którego jesteśmy jednoznacznie stwierdzić czy występuje choroba tętnic obwodowych (PAD).

Badanie wskaże nieprawidłowości układu krążenia, dzięki czemu będziemy mogli wprowadzić działania profilaktyczne lub profesjonalne leczenie.

TERAPIA MTP

To jedna z najnowszych, a zarazem najlepiej przebadanych terapii oddziałujących na organizm ludzki.

Badania wykazały, że już jeden zabieg do 14% rozszerza naczynia krwionośne i poprawia mikrokrążenie. W ten sposób MTP skutecznie oddziałuje przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Co najważniejsze jest to metoda całkowicie bezpieczna. Pierwsze efekty możemy uzyskać już po kilku zabiegach.

MTP ma doskonały wpływ na procesy regeneracyjne u sportowców. Przyśpiesza gojenie potreningowych mikrourazów stawowo-mięśniowych. Po ciężkim cyklu treningowym przyśpiesza proces usuwania zakwasów z organizmu oraz znacząco oddziałuje na wzrost poziomu krwinek czerwonych.

Cechą charakterystyczną jest pobudzanie tkanki na poziomie komórkowym do jej naturalnych czynności regeneracyjnych, których z racji wieku lub choroby (np. cukrzyca) sam organizm nie jest w stanie podjąć.

Jednocześnie jest to jedna z niewielu metod która udrażnia mikrozatory naczyniowe.

TERAPIA MANUALNA

W Naszym Gabinecie stosujemy terapię manualną w celu przywrócenia pełnej sprawności fizycznej Pacjenta. Wykwalifikowani fizjoterapeuci stosują wiele metod z zakresu terapii manaulnej. Jednymi z takich form są punkty spustowe i masaż. Wykorzystuje on lecznicze działanie ruchu ręki terapeuty po ciele pacjenta i/lub ucisku na tkanki. Terapeuta jest w stanie rozluźnić napięte struktury i odbarczyć tym samym zarówno układ nerwowy, jak i układ krążenia.

MASAŻE JAKIE OFERUJEMY W GABINECIE:

  • LECZNICZY
  • SPORTOWY
  • KLASYCZNY
  • RELAKSACYJNY

Każda terapia rozpoczyna się od rzetelnie zebranego wywiadu, rozpoznania funkcjonalnego problemu Pacjenta oraz od badania. Są to niezbędne składowe do rozpoczęcia i zaplanowania właściwej terapii.

W OFERCIE REHABILITACYJNEJ I FIZYKALNEJ POSIADAMY JESZCZE:
• kinesiotaping
• masaż bańką chińską
• drenaż limfatyczny
• TR-Therapy – terapia radiofalowa ukierunkowana
• konsultacje z fizjoterapeutą

NOWOŚCIĄ W NASZYM GABINECIE SĄ ZABIEGI BEAUTY

Posiadamy klinicznie opracowany proces ujędrniania całego ciała i redukcji cellulitu. Dzięki opatentowanej technologii możemy skutecznie a przede wszystkim całkowicie bezpiecznie niwelować problemy związane z cellulitem.

Zaawansowane stadium cellulitu może świadczyć o poważnych zmianach chorobowych takich jak powstawanie żylaków czy tworzenie się zakrzepów. Zmiany te powinno traktować się jako sygnał ostrzegawczy mogący świadczyć o niekorzystnych zmianach zachodzących w organizmie.

Zabiegi te wykorzystują właściwości fizyczne organizmu. Seria nieinwazyjnych zabiegów głęboko regeneruje i odżywia skórę właściwą, poprawia owal ciała bez uszkodzenia warstw zewnętrznych. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna jednocześnie wprowadza Pacjenta w stan głębokiego relaksu.

Program terapii dobieramy indywidualnie do pacjenta po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu oraz badań, uwzględniając między innymi wiek, rodzaj skóry, stopień zaawansowania cellulitu, aktywność fizyczną a także ocenę stanu tętnic obwodowych oraz ryzyka sercowo naczyniowego.

Programy Zabiegowe:

Program Cellulit i Ujędrnianie
• Terapia Radiofalowa Ukierunkowana (TR-Therapy)
• Drenaż limfatyczny
• Fala Akustyczna (fala uderzeniowa)

Program Redukcja Cellulitu
• Fala Akustyczna (fala uderzeniowa)
• Drenaż limfatyczny

OPISY ZABIEGÓW

TERAPIA RADIOFALOWA UKIERUNKOWANA (TR-Therapy)

W obrębie ciała TR-THERAPY daje spektakularne efekty w nieinwazyjnym modelowaniu sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej oraz eliminacji obrzęków. Jest często wykonywany, aby napiąć i ujędrnić wiotką skórę ramion, pośladków czy brzucha. Stosuje się go po ciąży, odchudzaniu lub jako zabieg odmładzający sylwetkę. Za jego pomocą pozbędziemy się również miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Genialnie działa na obrzęki, zastoje limfatyczne, redukuje uczucie „ciężkich nóg”. Skuteczna i bezpieczna procedura poprawia jędrność oraz gęstość skóry, dając efekt liftingu.

WSKAZANIA

Wiotkość skóry
Zmarszczki
Skóra z pierwszymi objawami starzenia się
Modelowanie i poprawianie kształtu twarzy
Utrata elastyczności
Szara i ziemista cera
Relaksacja więzadeł i powięzi
Miejscowa tkanka tłuszczowa

CEL

Regeneracja
Poprawa gęstości skóry
Zmniejszenie zmarszczek
Poprawa napięcia mięśniowego
Poprawa konturu żuchwy
Poprawa kolorytu skóry
Redukcja tkanki tłuszczowej
Redukcja cellulitu

PRZECIWSKAZANIA

Ciąża
Zaburzenia czucia
Zmiany skórne
Skłonność do krwawień Miesiączka
Nowotwór
Infekcje wirusowe / bakteryjne
Gorączka
Elementy metalowe i implanty w miejscu zabiegowym

TERAPIA FALAMI UDERZENIOWYMI

MODELUJE - UJĘDRNIA – WYSZCZUPLA

Niezwykle efektywna forma walki z cellulitem. Wystarczy jeden zabieg, aby zaobserwować znaczną poprawę jędrności i elastyczności skóry. Fala akustyczna powoduje rozluźnienie tkanki łącznej i zwiększenie jędrności naskórka. Poprawia tym samym lokalne krążenie krwi w tkankach, oraz rozbija zwłóknienia występujące pomiędzy komórkami tłuszczowymi. Dzięki produkcji nowego zwartego kolagenu, skóra i tkanka łączna stają się ponownie elastyczne i jędrne, a oznaki cellulitu w postaci wgłębień na skórze ulegają redukcji.

WSKAZANIA

Cellulit
Blizny, bliznowce
Rozstępy

CEL

Wygładzenie skóry
Poprawa miejscowego mikrokrążenia
Przyspieszenie metabolizmu komórkowego
Wytworzenie się nowych włókien kolagenowych
Silne przekrwienie skóry
PRZECIWSKAZANIA
Zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków przeciwkrzepliwych
Polipy w miejscu zastosowania
Ciąża
Choroba nowotworowa
Ostre stany zapalne
Leczenie kortykosteroidami
Proteza cementowa
Ostry stan pourazowy
Zaawansowana osteoporoza
Rozrusznik serca, DBS

DRENAŻ LIMFATYCZNY

EFEKTYWNE WYSZCZUPLENIE - PRZYJEMNA REGENERACJA

Doskonały zabieg dla osób, którzy często borykają się z problemem ciężkich nóg. Siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta, używki, hormony są przyczyną kumulowania się w organizmie wody oraz toksyn. Prowadzi to do zmian zwłóknieniowych w tkance podskórnej, objawiających się jako cellulit. Zabieg LYMPHASTIM zaleca się osobom mającym problem z przepływem limfy. Jest również doskonałym sposobem na rekonwalescencję po zabiegach chirurgicznych

WSKAZANIA

Cellulit
Zapobieganie powstawaniu żylaków
Obrzęk tłuszczowy
Zespół ciężkich nóg
Detoksykacja
Poprawa odżywienia skóry
Opieka po zabiegu liposukcji
Otyłość
Przewlekłe obrzęki
Zwyrodnienie stawów

CEL

Przyspieszenie przepływu krwi i limfy
Poprawa odżywiania tkanek
Redukcja obrzęków
Regeneracja tkanek
Relaksacja mięśni
Znaczne zmniejszenie dolegliwości bólowych

PRZECIWSKAZANIA

Zaostrzona neuropatia
Ostry uraz tkanek miękkich
Epilepsja
Stany gorączkowe
Jaskra
Niewydolność wątroby lub nerek
Choroby zakaźne
Rozpoznana lub podejrzenie zakrzepicy żył głębokich

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3