Nowości i stypendia na Uniwersytecie Opolskim

Redakcja
Studenci z kierunku automatyka i robotyka zajmują się m.in konstruowaniem robotów. Młodzi inżynierowie z Politechniki Opolskiej zajęli III miejsce podczas III Trójmiejskiego Turnieju Robotów Robo3DVision w Gdańsku. Na zdjęciu Adrian Dobosz i Grzegorz Kolbuch.
Studenci z kierunku automatyka i robotyka zajmują się m.in konstruowaniem robotów. Młodzi inżynierowie z Politechniki Opolskiej zajęli III miejsce podczas III Trójmiejskiego Turnieju Robotów Robo3DVision w Gdańsku. Na zdjęciu Adrian Dobosz i Grzegorz Kolbuch. Sławomir Mielnik
Uniwersytet Opolski wzbogacił swoją ofertę edukacyjną o kilka kierunków, a Politechnika Opolska zaprasza na studia dofinansowane przez rząd. Dla najlepszych - wysokie stypendia.

Od nowego roku akademickiego UO uruchomia 7 nowych kierunków z 9 specjalnościami i 31 nowych specjalności na kierunkach istniejących. Wśród nowości są: antropologia mniejszości narodowych i społeczności lokalnych, oraz kultura śródziemnomorska, a także architektura krajobrazu, ochrona dziedzictwa kulturowego, zarządzanie wiedzą z info-brokeringiem.

Oprócz tego w ofercie uczelni na rok akademicki 2012/2013 pojawi się aż 30 nowych specjalności.
- Wszystkie praktyczne, nowoczesne i oparte o aktualne potrzeby rynku pracy.

Powstanie każdej z naszych nowych specjalności było poprzedzone długimi rozmowami i konsultacjami zarówno z dziekanami poszczególnych wydziałów jak i z autorytetami w dziedzinie rynku pracy - mówi Marcin Miga, rzecznik UO.

Na Uniwersytecie Opolskim pojawia się także możliwość studiowania na MISHUS, czyli "Międzyobszarowych Indywidualnych Studiach Humanistyczno-Społecznych. To nowość w skali kraju.
- Studia te dają możliwość stworzenia indywidualnego programu studiów na takich kierunkach, jak filozofia, historia, nauki o rodzinie, pedagogika, prawo i teologia - mówi Marcin Miga, rzecznik UO.

- Studia te nawiązują do tradycji wypracowanych przez Uniwersytet Warszawski. Chodzi o to, by najzdolniejsi żacy mogli studiować zgodnie z zainteresowaniami, w oparciu o zajęcia proponowane jednocześnie na kilku wybranych kierunkach humanistycznych i społecznych. Każdy z nich wraz z opiekunem będzie mógł zorganizować sobie indywidualny przebieg studiów - dodaje.

Na Politechnice Opolskiej w drugim naborze studia będzie można rozpocząć na jednym z 19 kierunków, a nowością jest m.in. możliwość uzyskania podwójnego dyplomu: polskiej i zagranicznej uczelni.

Studenci Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej będą mogli np. uzyskać dyplom magistra z zakresu zarządzania i ochrony dóbr kultury Uniwersytetu Piemonckiego. To efekt współpracy z włoskim partnerem.

Większość miejsc na najatrakcyjniejsze kierunki została już wykorzystała, ale wciąż można zapisać się na tzw. kierunki zamawiane, czyli informatykę oraz automatykę i robotykę.

Warto, bo najlepsi studenci tych kierunków otrzymają stypendia naukowe w wysokości tysiąca złotych. To dlatego, że ministerstwo chce zachęcić młodych do tego, by podjęli naukę na kluczowych dla polskiej gospodarki kierunkach.

Niewątpliwie takimi są właśnie automatyka i robotyka oraz informatyka. - Na każdym z tych kierunków mamy jeszcze po kilkanaście miejsc, ale trzeba się śpieszyć, bo rozchodzą się one bardzo szybko - mówi Teresa Zielińska, rzecznik prasowy Politechniki Opolskiej.

Podczas drugiego naboru Politechnika Opolska przyjmuje na studia stacjonarne I stopnia na kierunki: administracja, automatyka i robotyka, budownictwo, ekonomia, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, energetyka, fizjoterapia, informatyka, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria środowiska, logistyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, technologia żywności i żywienie człowieka, turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne, zarządzanie oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska