Nowy ośrodek kultury i hala sportowa dla studentów w centrum...

  Nowy ośrodek kultury i hala sportowa dla studentów w centrum Opola [WIZUALIZACJE]

  Grzegorz Haliczyn

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Wizualizacja budynków, które mają powstać przy ul. Oleskiej w Opolu
  1/9
  przejdź do galerii

  Wizualizacja budynków, które mają powstać przy ul. Oleskiej w Opolu ©Materiały UM Opole

  Dom Kultury Seniora, nowa hala sportowa oraz centrum dydaktyczne Uniwersytetu Opolskiego - to wszystko ma powstać na terenie przy ulicy Oleskiej w Opolu należącym do uczelni. Aby inwestycja mogła być zrealizowana, konieczne będzie usunięcie budynków, w których działają teraz sklepy i lokale.
  Plac przy ulicy Oleskiej od lat stoi pusty. W przeszłości mieścił się tam magazyn i sklep firmy Komfort, ale obiekt spłonął w 2004 roku.

  Teraz plac służy jako parking, a w budynkach znajdujących się od strony ulicy działają sklepy i lokale gastronomiczne. Wszystko jednak wskazuje na to, że budynki te będą wyburzone, bo oblicze tej części ulicy Oleskiej ma przejść metamorfozę. Planowana jest tam realizacja trzech inwestycji. Pierwszą ma być hala sportowa oraz budynek dydaktyczny, oba przeznaczone dla studentów Uniwersytetu Opolskiego.

  - Ten teren to własność uczelni, stąd też możliwość przeprowadzenia tutaj tak dużej inwestycji – mówi Maciej Kochański, rzecznik prasowy UO.

  Zobacz galerię

  Trzecią planowaną inwestycją jest budowa Domu Kultury Seniora.
  - Obecnie taką funkcję pełni Centrum Informacyjno–Edukacyjne "Senior" przy ulicy Nysy Łużyckiej. Ale okazuje się ono za małe, jak na potrzeby starszych mieszkańców Opola. Stąd inicjatywa budowy czegoś wielofunkcyjnego. Centrum przy ul. Nysy Łużyckiej działa świetnie i z racji tego, że tak szybko się rozwija musimy pójść krok dalej - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta.

  Kiedy realizacja? Tego nie wiadomo. - Myślę, że rok lub więcej zajmie nam opracowanie dokumentacji, a później będziemy musieli szukać potrzebnych pieniędzy – mówi Arkadiusz Wiśniewski.

  Szacunkowy koszt realizacji wszystkich budynków to około 20 mln zł. Władze miasta i UO deklarują, że będą się starać pozyskać unijne dofinansowanie. Jednostki mają się też wzajemnie wspierać w realizacji budynków.

  OPOLSKIE INFO - 21.09.2018


  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Jedyne takie walentynki w Opolu!

  Jedyne takie walentynki w Opolu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Wideo