Nowy portal poświęcony aukcji przesyłek kurierskich i nie tylko

Edyta Hanszke [email protected] 77 44 32 587
Mateusz Duda, studiuje socjologię na Uniwersytecie Opolskim, V rok. (fot. archiwum prywatne)
Mateusz Duda, studiuje socjologię na Uniwersytecie Opolskim, V rok. (fot. archiwum prywatne)
Pochodzący z Olesna Bartosz Ladra, Mateusz Duda, Grzegorz Doleczek i Dawid Marczewski stworzyli portal poświęcony aukcji przesyłek kurierskich i przewozu osób.

Trzech jeszcze studiuje w Warszawie, Wrocławiu i Opolu, jeden skończył szkołę i pracuje.

Mateusz i bartosz to humaniści, Grzegorz i Dawid to spece od projektowania stron, odpowiadają za przedsięwzięcie od strony technicznej.

Zobacz: Mariusz Owsiak specjalizuje się w projektowaniu i obliczaniu konstrukcji obiektów

- Na pomysł uruchomienia takiego portalu wpadł Bartek Ladra - opowiada Mateusz Duda i zapewnia, że to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce.

Portal łączy ludzi chcących coś wysłać z tymi, którzy odpłatnie mogą im w tym pomóc

- Każdego dnia podróżują tysiące ludzi. Po polskich drogach jeżdżą auta, w których są miliony pustych siedzeń i bagażników. Podaje się, że 25% jeżdżących w Polsce ciężarówek jest pustych! W czasach, kiedy gospodarka przechodzi kryzys, ceny paliwa idą do góry, a wzrost ilości dwutlenku węgla potęguje efekt cieplarniany, chcemy za pośrednictwem portalu pomóc zmniejszyć skale tego ogromnego marnotrawstwa czasu, energii, pieniędzy - uzasadnia Mateusz Duda i podkreśla proekologiczny aspekt przedsięwzięcia.

Zobacz: Marcin Niedźwiecki z Opola postawił na gry online

Zasada działania portalu jest taka: Chcesz wysłać przesyłkę, więc szukasz na stronie internetowej osoby, która jedzie do miasta, gdzie chcesz coś dostarczyć.

Jeśli ten człowiek wyrazi zgodę, to obydwoje dostajecie na mejle treść umowy jaką zwieracie między sobą na przekazanie przesyłki adresatowi.

fota

Spotykacie się, podpisujecie umowy i możecie sprawdzić swoje dane osobowe (np. z dowodu osobistego), aby być pewnym, komu przekazujesz przesyłkę.

Na portalu możesz też zorganizować transport dla siebie tak samo jak dla paczki.

- Zyskują obie strony, wysyłający nie jest skazany na firmę kurierską i jej stawki, ma bezpośredni dostęp do ogromnej liczby usługodawców, oszczędza wybierając konkurencyjną ofertę, strony mają możliwość negocjować co zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia kontrahenta - wymienia zalety takiego rozwiązania Mateusz Duda.

Kurierem może być każdy: student jadący pociągiem z miasta A do miasta B, kierowca, właściciel samochodu dostawczego chcący dorobić, pasażer samolotu mający kilka wolnych kilogramów w swojej torbie!

Portal jest także skierowany do profesjonalnych firm kurierskich, kurierów rowerowych, firm zajmujących się przeprowadzkami.

Na razie portal jest w wersji testowej. Pomysłodawcy starali się o dofinansowanie w projekcie Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości na innowacyjne usługi. Tym razem im się nie udało.

Młodzi mieszkańcy Olesna przy tworzeniu portalu obserwowali, jak takie pomysły sprawdzają się w krajach zachodnich i w USA (160 tys. użytkowników świadczących usługi).

Portal znajdziesz pod adresem: www.wezgo.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska