Nowy sezon na poligonie w Winowie rozpoczęli rajdowcy

Marcin Małek (prowadzi) jechał szybko, ale nie wygrał zawodów.
Marcin Małek (prowadzi) jechał szybko, ale nie wygrał zawodów. fot. Mariusz Matkowski
Rozegrano tam pierwsze z trzech tegorocznych zawodów o puchar prezesa Automobilklubu Opolskiego, który je organizował. Wystartowało 103 uczestników z kraju, rywalizujących w kilku klasach. Obserwowało ich kilka tysięcy kibiców.
Winów pod Opolem - zawody cross.

Winów - zawody cross

W imprezie nie obyło się bez interwencji pogotowia ratunkowego. Na trzeciej rundzie upadła opolska juniorka Daria Karwacka, doznając kontuzji lewej ręki. Kilka okrążeń później wywrócił się wrocławianin Piotr Staszyński, uszkadzając sobie kolano. Daria otrzymała po powrocie ze szpitala nagrodę pocieszenia od opolskiego przedstawiciela firmy KTM.

W klasie otwartej dla zawodników licencjonowanych wygrał bielszczanin Mateusz Ognisty pokonując 11 rund 6-km trasy. Kolejni byli opolanie z Hawi: Marcin Małek i Andrzej Gruntowski. Małek najszybciej pokonał okrążenie uzyskując średnią prędkość prawie 56 km/godz. Jechał jednak za nerwowo i dwa razy leżał na trasie.

Klasę pow. 250 ccm wygrał opolanin Tadeusz Brukało, co rundę przesuwając się o kilka pozycji do przodu. W klasie do 250 ccm 6. był Grzegorz Michułka, a wśród juniorów 2. miejsce zajął Patryk Jasek. W klasie quadów z napędem na dwie osie 5 pierwszych lokat przypadło zawodnikom z Oławy. Zwyciężył Grzegorz Sabik.