Nóżki dla Julki. Jest już termin operacji dziewczynki spod Olesna, ale nie ma jeszcze pieniędzy na zabieg

Mirosław Dragon
Julia Szczerba cierpi na hemimelię strzałkową, urodziła się bez kości nóg. Operacja nóżek w USA pozwoli jej chodzić.
Julia Szczerba cierpi na hemimelię strzałkową, urodziła się bez kości nóg. Operacja nóżek w USA pozwoli jej chodzić. fot. Materiały prywatne
Malutka Julia Szczerba jeszcze w tym roku musi zebrać 2 miliony złotych na operację, ponieważ urodziła się bez kości nóżek. Tymczasem przez koronawirusa kwesta niemal stanęła, nie ma koncertów ani imprez charytatywnych.

Kwiecień miał być czasem intensywnej akcji charytatywnej dla Julii Szczerby. Przed Bożym Narodzeniem kwesty na koncertach charytatywnym przyniosły wspaniałe efekty. Teraz wolontariusze liczyli na to, że podobny efekt będzie przed Wielkanocą.

Pandemia koronawirusa zniweczyła jednak te plany. Nie ma żadnych koncertów ani imprez charytatywnych.

Akcję charytatywną można prowadzić tylko w internecie. Wolontariusze zaskakują kreatywnością, żeby rozkręcić zbiórkę.

- Dla naszej małej księżniczki wystawiamy mile spędzony czas z nami, dwiema wesołymi i sympatycznymi siostrami. Proponujemy: ognisko w gronie fajnych ludzi, wspólną kawę, imprezę, której koszta pokrywamy my! Możemy też zrobić porządki na dworze, koszenie trawy, plewienie ogródka, możemy nawet wyrzucić gnój, pracy się nie boimy! Mogą to być też porządki domowe, spacer, spędzenie czasu z osobami samotnymi czy chorymi - mówią siostry Sandra i Eliza Musiał.

Ta licytacja trwa tylko do wtorku do 21:00.

Bliźniaczą aukcję prowadzi Mateusz Wolniaczyk, które oferuje swoje towarzystwo i pomoc!

Skrzypek z Praszki Michał Jędryszek zaoferował zagranie ekskluzywnego koncertu w domu darczyńcy. Tę aukcję wygrała Anna Lach, radna gminy Rudniki, która wpłaciła już 1060 zł.

- Przekroczenie liczby 6000 osób uczestniczących w licytacjach dla Julki jest fenomenalnym rekordem. Tak samo zadziwiają nas rzeczy, jakie można tutaj wylicytować. Wasza kreatywność przekracza wszelkie granice! - mówi Karina Szczerba, mama Julii. - Najbardziej jednak jesteśmy zaskoczeni sumą, jaką udało się zebrać dla Julki dzięki licytacjom, czyli ponad 200 tysięcy złotych!

Razem z wpłatami na konto i na zbiórkę internetową zebrano już 560 tysięcy zł. To ogromna kwota, ale jednocześnie trzeba zebrać prawie jeszcze trzy razy tyle.

7-miesięczna Julia Szczerba z Wachowa urodziła się bez kości nóg. Dziewczynka cierpi na rzadką chorobę - hemimelię strzałkową. Jej rodzice stanęli przed dramatycznym wyborem: albo zbiorą 2 miliony zł na operację w prywatnej klinice w USA, albo jej nóżki zostaną amputowane.

Sama operacja obu nóżek w Paley Institute w USA została wyceniona na kwotę 365.013,35 dolarów. To 1,526 miliona złotych.

- Do tego dochodzi rehabilitacja, która w ogóle nie jest ujęta w tym kosztorysie, a która potrwa około 6 miesięcy - mówi Karina Szczerba.

Przez co najmniej pół roku trzeba będzie też opłacić koszty pobytu rodzica Julii w USA. Cała kwota przekroczy zatem grubo 2 miliony złotych.

- W pomoc Julii zaangażowała się cała rodzina, ale nie jesteśmy w stanie w całości zapłacić wszystkich kosztów - dodaje Karina Szczerba. - Dla nas najważniejsze jest teraz zebrać pieniądze na operację.

Wyznaczono już termin operacji w klinice Paley Institute - ma zostać wykonana między 6 i 12 grudnia 2020 roku.

Licytacje można znaleźć na Facebooku na stronie Licytacje charytatywne dla Julki Szczerby!

Jak pomóc

Wejdź na stronę internetową
www.zrzutka.pl/2zw8bd
lub www.pomagam.pl/juliaszczerba
i wpłać darowiznę na leczenie Julii Szczerby

Jak przekazać 1 procent podatku

Fundacja Zdrowia i Kultury Kochaj Życie
Numer KRS: 0000280475
Z dopiskiem 063 Julia Szczerba

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska