Nysa zaczyna sprzedaż preferencyjnego węgla. Będzie tańszy niż 2 tysiące. Zobacz, ile będzie kosztował

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Sprzedaż preferencyjnego węgla prowadzą gminy.
Sprzedaż preferencyjnego węgla prowadzą gminy. UG Otmuchów
W Nysie we wtorek 29 listopada rusza preferencyjna sprzedaż węgla. Pierwszego dnia wystarczy dla 30 osób, a chętnych jest ponad 800.

Sprzedażą preferencyjnego węgla na terenie gminy Nysa będzie się zajmować gminna spółka – Nyska Energetyka Cieplna. Surowiec będzie można odebrać na placu składowym NEC przy ul. Jagiellońskiej 10A. rBędzie tańszy niż zapowiadał rząd,
a nawet niż wynosiły wcześniejsze kalkulacje gminy. Mieszkaniec za tonę zapłaci 1860 złotych. Gorsza wiadomość jest taka, że pierwsza dostarczona partia (46 ton) wystarczy dla 30 osób. Całość dostawy to drobniejszy węgiel groszek, tymczasem większość mieszkańców zadeklarowała, że chce węgiel grubszy – orzech.

Do poniedziałku 28 listopada w gminie Nysa wnioski o preferencyjny węgiel złożyło ok. 800 osób. Codziennie OPS odbiera kolejnych ok. 50 wniosków.

Aby uniknąć kolejek i dezorganizacji Ośrodek Pomocy Społecznej będzie telefonicznie wzywał do siebie zweryfikowanych autorów wniosków. W ośrodku odbiorą stosowne pismo, że są uprawnieni do zakupu, z którym udadzą się na skład NEC, gdzie dokonają zakupu i odbiorą węgiel. Mieszkańcy będą wzywani do OPS według kolejności zgłoszeń.

Dostawcą węgla dla gminy Nysa jest Polska Grupa Węglowa, a więc jest to surowiec krajowy. Pierwszą gminą na Opolszczyźnie, która uruchomiła taką sprzedaż jest gmina Otmuchów. Tam jednak sprzedawany jest węgiel z importu, dostarczany przez Polską Grupę Energetyczną.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska