Nysanki nie zagrają na igrzyskach w Brazylii

Reprezentacja kobiet w hokeju na trawie nie zanotowała sukcesu podczas 3. rundy Ligi Światowej. Zmagania w Antwerpii zakończyła poza premiowanymi miejscami.

Już sam udział Polek, w których składzie znalazły się cztery zawodniczki nyskiej Dwójki: Dominika Nowicka, Amelia Katerla, Joanna Hawrot i Magdalena Zagajska, był dużym zaskoczeniem. Podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego pokonały w drugim etapie zmagań w Nowym Dehli wyżej notowane drużyny Rosji i Malezji i mocno przeciwstawiły się zespołowi Indii.

Tymczasem w Belgii nasze laskarki musiały wygrać z ekipami ze światowej czołówki: 1. Holandia (1 miejsce w rankingu), 2. Australia (2), 3. Nowa Zelandia (4), 4. Korea Południowa (9), 5. Japonia (10), 6. Belgia (12), 7. Indie (13), 8. Włochy (16), 9. Azerbejdżan (19). Polska klasyfikowana jest na 23. pozycji.

Aby uzyskać kwalifikację do Rio de Janeiro na pewno trzeba było zająć miejsce na podium, a być może wystarczy do tego piąte - szóste miejsce. Mistrzowie kontynentów, którzy wyłonieni zostaną dopiero w tym roku uzyskują bowiem awans na igrzyska z automatu i zwalniają miejsca.
Biało-czerwonym nie udało się jednak sprawić niespodzianki, choć w sparingach z Niemkami wypadły obiecująco. W Antwerpii w meczu otwarcia z czwartą drużyną świata Nową Zelandią przegrały 0-12, następnie z Australią 0-9, Indiami 1-3 i Belgią 0-2.

W efekcie z Francją zagrały o 9. miejsce w turnieju i wygrały 5-1, a dwie bramki zdobyła Katerla.