Nysanki z PWSZ są już w finale Akademickich Mistrzostw Polski

materiały uczelni
Hali PWSZ Nysa przy ul. Otmuchowskiej nie brakowało sportowych emocji.
Hali PWSZ Nysa przy ul. Otmuchowskiej nie brakowało sportowych emocji. Artur Pieczarka
Drugie miejsce zajęły zawodniczki AZS PWSZ Nysa podczas półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym.

Nyskie zawodniczki zapewniły sobie tym samym awans do finału AMP w Gdańsku. Podczas półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym AZS PWSZ Nysa reprezentowali: Ksenia Włuczyńska, Patrycja Paszek oraz Katarzyna Osińska (drużyna kobiet) oraz Rafał Dworakowski, Krystian Gajda, Zbigniew Szlempo (drużyna mężczyzn).

- Wszystkie mecze w grupie wygrałyśmy 3:0, jesteśmy zadowolone. Udało nam się zrealizować cel, awansowałyśmy do finału - podkreślają zawodniczki AZS PWSZ Nysa Patrycja Paszek i Ksenia Włuczyńska.

Podczas zawodów w Nysie rywalizowało 19 zespołów z uczelni wyższych z całej Polski. Rozgrywki odbywały się od 16 do 18 marca.

Studenci w sobotę rozegrali eliminacje w grupach, a w niedzielę wyłonieni zostali zwycięzcy.

W rywalizacji kobiet najlepsze okazały się zawodniczki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Kolejne miejsca w kategorii kobiet zajęły zawodniczki z: PWSZ w Nysie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, AWF-u w Katowicach, Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Politechniki Opolskiej.

W rywalizacji mężczyzn podczas półfinału AMP w tenisie stołowym na pierwszym miejscu uplasował się zespół Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

W finałowej rywalizacji zawodnicy z Katowic pokonali tenisistów z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu 3:2 oraz zdobyli zwycięskie punkty z Uniwersytetem Zielonogórskim 3:0.

Jakub Masłowski z AWF Katowice podkreśla, że rywalizacja była zacięta. - Mieliśmy bardzo trudnych przeciwników w grupie. Wygraliśmy, awansowaliśmy do finału ostatecznie zwyciężając. Jestem zadowolony z występu całego zespołu. Kolejne miejsca w kategorii mężczyzn zajęły drużyny z: Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, AWF we Wrocławiu, Uniwersytetu Wrocławskiego, UH-P im. Jana Długosza w Częstochowie, PWSZ w Nysie oraz Politechniki Opolskiej.

Podczas półfinałów w Nysie panowała studencka atmosfera i sportowa rywalizacja. Były emocje, brawa i doping kibiców.

Najlepsze drużyny kobiece i męskie spotkają się gdańskim finale Akademickich Mistrzostw Polski. Impreza zostanie rozegrana od 12 do 14 kwietnia.