Nyski Bieg 2019. Najszybciej pobiegł Kamil Karbiowiak z Brzegu [ZDJĘCIA]

Krzysztof StrauchmannZaktualizowano
Kamil Karbowiak, zawodnik Kotwicy Brzeg wygrał VII Nyski Bieg. 10 kilometrowy dystans pokonał w 30 minut i 20 sekund.

Kamil Karbowiak przerwał trwającą od kilku lat serię zwycięstw zawodników z Kenii. W tym roku musieli mu oddać palmę pierwszeństwa. Drugie i trzecie miejsce zajęli natomiast Hosea Tuel i Moses Kibire. Czwarty był nysanin – Paweł Matner z Matner Running Team Nysa.

W kategorii kobiet wygrały zawodniczki z Kenii – Euliter Tanul na pierwszy miejscu i Jane Mbogo jako druga. Trzecie miejsce zajęła biegaczka z Głuchołaz – Kinga Gomołysek z Matner Running Team z czasem 37.57.

Nyski Bieg jest największą sportową imprezą w Nysie. W tym roku na starcie stanęło rekordowo dużo bo 861 biegaczy z Polski, Czech, Niemiec i Kenii, ponad setka więcej niż przed rokiem.

Kibicowały im setki mieszkańców miasta. 10 kilometrowa trasa zaczynała się pod Halą Nysa i prowadziła do Białej Nyskiej i z powrotem.

W uroczystości wręczania medali dla zwycięzców wzięli udział wybitni zawodnicy - Urszula Kielan (srebrny medal na Olimpiadzie w 1980 roku w skoku wzwyż) i Janusz Trzepizór.