Nyski Uniwersytet Młodych Odkrywców pokazuje młodym ludziom, że nauka jest ważna i ciekawa

Opracował KS
Na zajęciach w PWSZ w Nysie uczniowie poznają między innymi tajemnice chemii, biologii czy przedsiębiorczości.
Na zajęciach w PWSZ w Nysie uczniowie poznają między innymi tajemnice chemii, biologii czy przedsiębiorczości. Archiwum PWSZ w Nysie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie od 6 października prowadzi zajęcia dla uczniów w ramach projektu POWER - Nyski Uniwersytet Młodych Odkrywców.

Pierwsze zajęcia zrealizowano już ze wszystkich przedmiotów: z programowania, matematyki, chemii, biologii oraz przedsiębiorczości. Uczniowie poznawali budowę tkanek, programowali, budowali figury, czy przeprowadzali zajęcia chemiczne. Wszystko po to, aby zainteresować dzieci nauką i sprawić, aby była dla nich ciekawa.

Młodzi mają potencjał

Nyska uczelnia dołączyła do grona najlepszych polskich szkół wyższych, zachęcających dzieci po zainteresowania się badaniami naukowymi.

Projekt Uniwersytet Młodego Odkrywcy jest wspierany przez Ministerstwo Nauki i ma na celu popularyzowanie edukacji poprzez rozwijanie zainteresowania nauką jako obszarem atrakcyjnych poszukiwań i przeżyć. Ponadto koncentruje się na rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, jak i rozbudzeniu ich aktywności poznawczej. Ponadto, w ramach projektu rodzice dzieci w wieku szkolnym będą mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach podnoszących kompetencje wychowawcze oraz społeczne. Warsztaty skierowane do grupy 12 rodziców (w ramach jednej edycji) obejmować będą 5 spotkań. Rodzice dowiedzą się między innymi jak mówić, aby dzieci nas słuchały, jak słuchać, aby dzieci do nas mówiły.

Sobotnia szkoła

Projekt pn. Nyski Uniwersytet Młodych Odkrywców realizowany jest przez PWSZ w Nysie w porozumieniu z Gminnym Zarządem Oświaty w Nysie w latach 2018 - 2020 w dwóch edycjach. W każdej edycji może wziąć udział łącznie 73 dzieci z 9 publicznych szkół podstawowych Gminy Nysa w wieku od 7 do 14 lat, podzielonych na trzy mniejsze grupy wiekowe.

Projekt zakłada realizację dodatkowych sobotnich zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych ze szczególnym uwzględnieniem: Zajęć ICT z programowania, zajęć z przedsiębiorczości, zajęć z matematyki, zajęć z biologii, zajęć z chemii, warsztatów z fizyki „Tajemnica światła i/lub dźwięku”. Zaplanowano też wyjazd edukacyjny do Centrum Nauki Kopernik.

OPOLSKIE INFO [23.11.2018]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska