O dronach, kosmosie i sterowaniu umysłu

Anna Grudzka
Anna Grudzka
Techniczna PObudka to nie jedyny naukowy projekt dla dzieci. Od lat uczelnia organizuje wykłady w ramach Dziecięcej Politechniki Opolskiej. Miejsca rozchodzą się dosłownie na pniu.
Techniczna PObudka to nie jedyny naukowy projekt dla dzieci. Od lat uczelnia organizuje wykłady w ramach Dziecięcej Politechniki Opolskiej. Miejsca rozchodzą się dosłownie na pniu. Sławomir Mielnik
Politechnika Opolska rozpoczyna realizację trzech projektów naukowych dla dzieci i młodzieży z regionu. Nabór rusza 8 lutego.

W ramach projektów pod wspólnym hasłem „Techniczna PObudka” przewidziano cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z rejonu opolskiego, brzeskiego i kędzierzyńsko – kozielskiego.

- Przygotowaliśmy wykłady, warsztaty, pokazy laboratoryjne na wzór zajęć dydaktycznych, które na co dzień prowadzimy dla studentów na Politechnice Opolskiej, tyle, że zaproponowane w bardziej przystępnej dla młodego słuchacza formie - mówi prof. Anna Król z Katedry Inżynierii Środowiska na Wydziale Mechanicznym.

Podczas spotkań będzie mowa o dronach, sterowaniu komputerem przy użyciu mózgu, ekonomii, budowaniu miast w kosmosie.
Uzupełnieniem tych wszystkich atrakcji będzie ekonomiczna gra symulacyjna „Chłopska szkoła biznesu” oraz wycieczka po II Kampusie Politechniki Opolskiej. Projekt przeznaczony jest dla 75 uczestników w wieku 10 – 12 lat.

Zajęcia w ramach projektu „Technicza PObudka” są bezpłatne i będą odbywać się od marca do czerwca. - Rekrutacja drogą elektroniczną rozpocznie się 8 lutego o godzinie 9, a polegać będzie na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego - mówi prof. Anna Król.
Sposób zapisu jest uzależniony od tego, skąd pochodzi przyszły słuchacz.

Dzieci z powiatu brzeskiego mogą się zapisać przez stronę internetową brzegtechnicznapobudka.po.opole.pl, a chętni z powiatu kędzierzyńsko–kozielskiego poprzez stronę kktechnicznapobudka.po.opole.pl.

Pozostali Opolanie mogą skorzystać ze strony opoletechnicznapobudka.po.opole.pl.

Formularz oraz regulamin uczestnictwa w projekcie będzie dostępny bezpośrednio przed rozpoczęciem rekrutacji.
Partnerami „Technicznej PObudki” są Urząd Miasta w Brzegu i Urząd Miasta w Kędzierzynie - Koźlu. Projekt dofinansowano w ramach programu „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska