Obostrzenia utrzymane w pięciu województwach. W innych częściach Polski luzowanie restrykcji

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
- W województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim obostrzenia zostają zachowane - ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że w pozostałych częściach Polski zostanie uruchomiona edukacja hybrydowa dla klas 1-3 oraz przywrócone działanie salonów fryzjerskich, kosmetycznych i urody.

Minister zdrowia przekazał, że widoczny jest spadek zlecanych badań przez lekarzy podstawowa opieki zdrowotnej. - Mamy do czynienia z blisko jedną trzecią w okresie ostatnich dwóch tygodni – mówił Niedzielski. - Wydaje się, że mamy za sobą apogeum zachorowań i hospitalizacji. W obu tych sytuacjach trzeba powiedzieć, że poziom zakażeń i hospitalizacji utrzymuje się na wysokim poziomie.

Niedzielski wskazał, że „najtrudniejszym parametrem jest liczba zgonów”. - Tutaj również wydaje się, że apogeum mamy za sobą. Mamy bardzo wysoką liczbę zgonów, ale mniejszą niż tydzień temu – tłumaczył. - To pozytywne informacje, ale te informacje muszą uwzględniać to, że cały czas mamy wysokie poziomy zakażeń, hospitalizacji i zgonów – dodał.

Pięć regionów z utrzymanymi obostrzeniami

- Analizując sytuację, staramy się patrzeć na regiony, w których jest zróżnicowana sytuacja. Widzimy wyraźny spadek zakażeń we wszystkich regionach, jednak w niektórych nadal sytuacja jest trudna. Przede wszystkim należy do nich woj. śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i mazowieckie – zaznaczył szef resortu zdrowia.

Dodał, że „na drugim biegunie” mamy województwa: podlaskie, podkarpackie i warmińsko-mazurskie. - To było dla nas podstawą do podjęcia decyzji o kolejnych tygodniach. W województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim obostrzenia zostają zachowane - ogłosił minister.

Przywrócona edukacja hybrydowa

Niedzielski zapowiedział, że w 11 województwach, w których nie przedłużono restrykcji, przywrócona zostanie edukacja hybrydowa w klasach 1-3.- Przywracanie edukacji jest bardzo wrażliwe, jeśli chodzi o potencjał wywołania czwartej fali. Dlatego zaczniemy od tej najbardziej bezpiecznej formy - mówi Niedzielski

Od 26 otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne

Od poniedziałku w części województw przywrócone zostanie działanie salonów fryzjerskich, kosmetycznych oraz urody.

Hotele, gastronomia, śluby i komunie

- W przyszłym tygodniu przedstawimy bardziej szczegółowy plan na maj, m.in. dla branż gastronomicznej i hotelarskiej. Odniesiemy się też do komunii, wesel i uroczystości. Przewidujemy, że sytuacja będzie się poprawiała - zapowiedział Niedzielski.

Kiedy zdejmiemy maseczki?

- Rozmawiamy o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bierzemy pod uwagę nowe wyniki badań i z łatwością egzekucji prawa – mówił minister zdrowia.

Dodał, że głównym kryterium w tej kwestii będzie jednak częstotliwość zakażeń. - W przyszłą środę odniesiemy się do tego zagadnienia – przekazał Niedzielski.

Niedzielski podkreślił, że w kwestii rezygnacji z maseczek na wolnym powietrzu resort podejmuje decyzje z dużą dozą ostrożności. - Problem maseczek, to nie tylko kwestia ochrony przed transmisją. Mamy sytuację spaceru po pustych ulicach, ale też poruszania się po mieście, gdzie jest duży tłok. Będziemy czekali, aż liczba nowych zakażeń będzie na tyle niska, że to ryzyko będzie akceptowalne. Dziś zniesienie maseczek na świeżym powietrzu jest ryzykiem nieakceptowalnym – tłumaczył minister.

Niedzielski: Przywracanie sportu będzie jednym z priorytetów

Szef resortu zdrowia przekazał, że jednym z priorytetów łagodzenia restrykcji będzie przywracanie sportu. - Po weekendzie majowym otworzymy prawdopodobnie instytucje kultury. To będą jedne z pierwszych ruchów, które będziemy wykonywać – mówił.

Czeka nas czwarta fala pandemii?

Minister pytany przez dziennikarzy o możliwość wystąpienia czwartej fali koronawirusa, zapewnił, że rząd bierzemy pod uwagę to ryzyko. - Wiąże się to przede wszystkim z nowymi mutacjami koronawirusa - zaznaczył Niedzielski, wspominając o mutacji indyjskiej i brazylijskiej.

Wideo

Materiał oryginalny: Obostrzenia utrzymane w pięciu województwach. W innych częściach Polski luzowanie restrykcji - Polska Times

Komentarze 20

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

I am making $89/hour telecommuting. I never imagined that it was honest to goodness yet my closest companion is acquiring $10 thousand a month by working on the web, that was truly shocking for me, she prescribed me to attempt it.yhjk simply give it a shot on the accompanying

site Link........... W­W­W.P­A­Y­B­U­Z­Z­1.C­O­M

G
Gość
21 kwietnia, 16:54, Art:

Gdyby ktoś rok temu powiedział lekarzom, że będą zamykać przychodnie, bo mogą do nich przyjść chorzy ludzie to puknęli by się w głowę.

TECHNIKI manipulacji STOSOWANE W OPERACJI CO¥ID

Gaslightnining – zaburzanie percepcji rzeczywistości. Ta technika polega na wmawianiu ofiarom, że rzeczywistość, którą widzą nie jest prawdą i że kwestie oczywiste wcale takimi nie są.

Gaslightning doprowadził do tego, że znaczna część społeczeństwa zaczęła postrzegać choroby sezonowe dróg oddechowych jako śmiertelne zagrożenie. Gdyby ktoś rok temu powiedział lekarzom, że będą zamykać przychodnie, bo mogą do nich przyjść chorzy ludzie to puknęli by się w głowę. Teraz jednak stało się to częścią nowej percepcji rzeczywistości i zaczyna być uważane za normalne.

Wymuszanie narracji – Zdominowanie dialogu społecznego. Wymuszanie narracji polega na nieustannym bombardowaniu ofiary określonymi informacjami. Działa to na zasadzie kłamstwa, które powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Nawet ludzie, którzy na co dzień kierują się rozsądkiem zaczynają w ten rozsądek i trzeźwą ocenę rzeczywistości wątpić. Zaczynają myśleć: może jednak jest ta pandemia? TO JESZCZE TYLKO DWA TYGODNIE.

Obwinianie ofiary – Psychopaci nigdy nie przyznają, że to oni są winni doprowadzenia ofiar do sytuacji bez wyjścia. Nigdy nie przyznają, że to oni stworzyli sytuację, w której ofiary cierpią. Zamiast tego, będą wmawiać ofiarom, że to one są winne obecnego stanu rzeczy.

Mówią, my chcieliśmy dobrze, ale to wasza wina, bo chcecie jeździć na urlopy, bo chcecie się ze sobą spotykać, bo chcecie obchodzić święta. My chcemy dobrze, ale to wasza wina, że się nie stosujecie. Prowadzi to do sytuacji, w której ofiara zaczyna postrzegać swojego oprawcę jako wybawcę z obecnego stanu rzeczy. Ofiara oczekuje, że oprawca znajdzie jakieś rozwiązanie. W ten sposób buduje się uległość.

Zmuszanie do wychwalania oprawcy i uznawania jego zasług – Podejmowanie prób zmuszenia społeczeństwa do przyznania, że to co się obecnie dzieje to nie porażka a zasługa rządu i osób utrzymujących obecny stan rzeczy. Bo gdyby nie oni to było by dużo gorzej. Więc albo społeczeństwo uzna to za sukces albo zostaną nałożone na nie sankcje, łącznie z permanentnym zamknięciem.

Odbieranie radości życia – Konstruowanie takiej rzeczywistości, żeby życie nie dostarczało żadnej rozrywki i przyjemności. Zamykanie klubów fitness, restauracji, lasów, odwoływanie świąt i wydarzeń kulturalnych.

Doprowadzenie ofiar do wyuczonej bezsilności .

Całość na https://polfejs.net/read-blog/222

21 kwietnia, 20:26, Piotr:

Lecz się Mazur, przygłupie ustecki.

Brak argumentu to zaczynają się inwektywy?

Przedmówca ma wiele racji, dla wierzących w nową religię trudno zrozumieć fakty obalające ich dogmaty.

G
Gość
21 kwietnia, 20:56, Piotr:

Kowidiańskie jełopy noście dalej te swoje zbawienne kagańce. Aż miło popatrzeć jak teraz pot spływa wam spod tych szmat :) Czekam na wasz widok kiedy w cieniu będzie min. 30 stopni :)

21 kwietnia, 21:01, Piotr:

Nie martw się zje bie. Na twoją głupotę nigdy nie powstanie szczepionka, idioto.

Widać, że na rozum też nie przyjąłeś.

G
Gość

Co się stało nagle w Województwie Opolskim ? Ciągle było na 16 miejscu pod względem zakażeń , testów tutaj robiono znikomą ilość , szczepień prawie wcale , a tu łubu -dubu i Opolskie jest wśród najbardziej zarażonych regionów !!!!!!

Co robi kolejny pisowski Wojewoda ???

Czas zabierać zabawki i odejść towarzyszu partyjny .

P
Piotr
22 kwietnia, 6:37, Piotr:

Kowidiańskie jełopy noście dalej te swoje zbawienne kagańce. Aż miło popatrzeć jak teraz pot spływa wam spod tych szmat :) Czekam na wasz widok kiedy w cieniu będzie min. 30 stopni

Wytrzeźwiej, zje bie.

P
Piotr

Kowidiańskie jełopy noście dalej te swoje zbawienne kagańce. Aż miło popatrzeć jak teraz pot spływa wam spod tych szmat :) Czekam na wasz widok kiedy w cieniu będzie min. 30 stopni

G
Gość

My roomate's sister makes $77 an hour on the internet. She has been fired from work for six months but last month her income was $19517 just working on the internet for a few hours.derf More information

visit.......... W­W­W.P­A­Y­B­U­Z­Z­1.C­O­M

P
Piotr
21 kwietnia, 21:25, Piotr:

Kowidiańskie jełopy noście dalej te swoje zbawienne kagańce. Aż miło popatrzeć jak teraz pot spływa wam spod tych szmat :) Czekam na wasz widok kiedy w cieniu będzie min. 30 stopni

Czekam zje bie piotrze mieczyslawie, jak będziesz prosił o zwiększenie dawki tlenu.

P
Piotr

Kowidiańskie jełopy noście dalej te swoje zbawienne kagańce. Aż miło popatrzeć jak teraz pot spływa wam spod tych szmat :) Czekam na wasz widok kiedy w cieniu będzie min. 30 stopni

P
Piotr
21 kwietnia, 20:56, Piotr:

Kowidiańskie jełopy noście dalej te swoje zbawienne kagańce. Aż miło popatrzeć jak teraz pot spływa wam spod tych szmat :) Czekam na wasz widok kiedy w cieniu będzie min. 30 stopni :)

Nie martw się zje bie. Na twoją głupotę nigdy nie powstanie szczepionka, idioto.

P
Piotr

Kowidiańskie jełopy noście dalej te swoje zbawienne kagańce. Aż miło popatrzeć jak teraz pot spływa wam spod tych szmat :) Czekam na wasz widok kiedy w cieniu będzie min. 30 stopni :)

P
Piotr

Niedziela ty to sobie możesz w domu tresować i smycz popuszczać, a twój kowidiański cyrk tylko dla lemingów.

P
Piotr
21 kwietnia, 16:51, Piotr:

Niedziela ty to sobie możesz w domu tresować i smycz popuszczać, a twój kowidiański cyrk tylko dla lemingów.

mieczyslaw, jesteś zwykłym idiotą i niereformowalnym de bilem.

P
Piotr
21 kwietnia, 16:54, Art:

Gdyby ktoś rok temu powiedział lekarzom, że będą zamykać przychodnie, bo mogą do nich przyjść chorzy ludzie to puknęli by się w głowę.

TECHNIKI manipulacji STOSOWANE W OPERACJI CO¥ID

Gaslightnining – zaburzanie percepcji rzeczywistości. Ta technika polega na wmawianiu ofiarom, że rzeczywistość, którą widzą nie jest prawdą i że kwestie oczywiste wcale takimi nie są.

Gaslightning doprowadził do tego, że znaczna część społeczeństwa zaczęła postrzegać choroby sezonowe dróg oddechowych jako śmiertelne zagrożenie. Gdyby ktoś rok temu powiedział lekarzom, że będą zamykać przychodnie, bo mogą do nich przyjść chorzy ludzie to puknęli by się w głowę. Teraz jednak stało się to częścią nowej percepcji rzeczywistości i zaczyna być uważane za normalne.

Wymuszanie narracji – Zdominowanie dialogu społecznego. Wymuszanie narracji polega na nieustannym bombardowaniu ofiary określonymi informacjami. Działa to na zasadzie kłamstwa, które powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Nawet ludzie, którzy na co dzień kierują się rozsądkiem zaczynają w ten rozsądek i trzeźwą ocenę rzeczywistości wątpić. Zaczynają myśleć: może jednak jest ta pandemia? TO JESZCZE TYLKO DWA TYGODNIE.

Obwinianie ofiary – Psychopaci nigdy nie przyznają, że to oni są winni doprowadzenia ofiar do sytuacji bez wyjścia. Nigdy nie przyznają, że to oni stworzyli sytuację, w której ofiary cierpią. Zamiast tego, będą wmawiać ofiarom, że to one są winne obecnego stanu rzeczy.

Mówią, my chcieliśmy dobrze, ale to wasza wina, bo chcecie jeździć na urlopy, bo chcecie się ze sobą spotykać, bo chcecie obchodzić święta. My chcemy dobrze, ale to wasza wina, że się nie stosujecie. Prowadzi to do sytuacji, w której ofiara zaczyna postrzegać swojego oprawcę jako wybawcę z obecnego stanu rzeczy. Ofiara oczekuje, że oprawca znajdzie jakieś rozwiązanie. W ten sposób buduje się uległość.

Zmuszanie do wychwalania oprawcy i uznawania jego zasług – Podejmowanie prób zmuszenia społeczeństwa do przyznania, że to co się obecnie dzieje to nie porażka a zasługa rządu i osób utrzymujących obecny stan rzeczy. Bo gdyby nie oni to było by dużo gorzej. Więc albo społeczeństwo uzna to za sukces albo zostaną nałożone na nie sankcje, łącznie z permanentnym zamknięciem.

Odbieranie radości życia – Konstruowanie takiej rzeczywistości, żeby życie nie dostarczało żadnej rozrywki i przyjemności. Zamykanie klubów fitness, restauracji, lasów, odwoływanie świąt i wydarzeń kulturalnych.

Doprowadzenie ofiar do wyuczonej bezsilności .

Całość na https://polfejs.net/read-blog/222

Lecz się Mazur, przygłupie ustecki.

P
Piotr
21 kwietnia, 18:19, Abadon:

Dlatego koszerne zbiry od maja, a już na początku kwietnia zapowiedzieli szczepienie młodszych roczników na zasadzie byle kogo, byle szybko. Czas leci, a ludzie zaczynają dostrzegać fałsz i zagrożenie ze strony bandziorów. A bandziory czują, że czasu coraz mniej i już niedługo mogą skończyć na latarniach, kiedy suweren powie sprawdzam. Ciekawe jaki mają plan B na taką ewentualność. Wojna kinetyczna? Bo ostatnio znowu o Rosji i UPAdlinie zaczynają śpiewać.

21 kwietnia, 18:36, Gość:

W punkt.

Niby co jest "w punkt"? Kolejne wypociny idioty. I popierający go kolejny idiota. O inteligencji w waszym przypadku ni można mówić.

Dodaj ogłoszenie